حضور دانشگاه صنعتی شاهرود در لیست دانشگاه های برتر ایران در حوزه کارآفرینی و نوآوری

حضور دانشگاه صنعتی شاهرود در لیست دانشگاه های برتر ایران در حوزه کارآفرینی و نوآوری

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شاهرود، به استناد پایگاه ملی یونیرف این دانشگاه در لیست دانشگاه های برتر ایران در حوزه کارآفرینی و نوآوری قرار گرفت.

دانشگاه صنعتی شاهرود در یک ماه گذشته با تلاش و همت جهادی بدنه دانشگاه، پس از دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی شریف در مقام سومین دانشگاه دارای بدنه فعال کارآفرینی و نوآوری در پایگاه ملی یونیرف ثبت شود.

شاخص کارآفرینی و نوآوری دانشگاه ها برای اولین بار توسط پایگاه یونیرف معرفی شد، این شاخص نشان دهنده میزان اهمیت کارآفرینی و نوآوری در هر دانشگاه می باشد و بر اساس تعداد مرکز نوآوری و فناوری، پارک های علم و فناوری، مراکز رشد، شتاب دهنده ها، فضای کار اشتراکی، استارتاپ ها، استارتاپ های شکست خورده (با تاثیر مثبت) و شرکت های دانشگاهی محاسبه می شود.

شتاب دهنده شاهکار در فضای این دانشگاه به عنوان فضای کار اشتراکی دانشگاه وظیفه شناسایی و انتخاب و راه اندازی تیم های استارتاپی را به عهده دارد. این شتاب دهنده در سامانه اکوسیستم (اجزا کارآفرینی کشور) ثبت شده و از دو ماه اخیر باعث ارتقا رتبه دانشگاه در یونیرف مرجع دانشگاه های ایران به A+ شده است. همچنین توان و همت مجموعه بر آن بوده است تا تیم های استارتاپی در حوزه های گوناگون را شکل داده و هدایت نماید.

 در حال حاضر این شتاب دهنده در مجموعه اکوسیستم کشور (WWW.ECOSYSTEM.IR)  ثبت شده و در حال خدمت رسانی به بیش از پانزده تیم استارتاپی می باشد. این فعالیت باعث ارتقا شاخص کارآفرینی و نوآوری دانشگاه در یونیرف (WWW.UNIREF.IR) شده است. بیش از صد جلسه و نشست با بدنه و اکوسیستم کارآفرینی استان و بیش از بیست تیم گزینش شده جهت استقرار در شتاب دهنده از شاخص ترین فعالیت های این مجموعه می باشد.

  منبع بلاگ

  شاهکار

  شاهکار

  اکران سیستم کسب و کار پلتفرمی با رویکرد نوآوری باز در راستای تحقق جامعه نسل پنجم

   نظرات