نخستین جشنواره استانی فیلم نوآوری و فناوری برگزار می‌شود

نخستین جشنواره استانی فیلم نوآوری و فناوری برگزار می‌شود


رئیس پارک علم و فناوری استان قم بر تقویت نقش رسانه و هنر در توسعه فناوری و کارآفرینی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان، سید حسین اخوان علوی در مراسم آغاز فعالیت و رونمایی از پوستر نخستین جشنواره استانی فیلم کوتاه نوآوری و فناوری در پارک علم وفناوری استان قم گفت: این جشنواره در نوع خود اولین جشنواره کشوری محسوب می شود.

وی با ابرازخرسندی از همزمانی فراخوان نخستین جشنواره استانی فیلم کوتاه نوآوری و فناوری با هفته دولت و گرامیداشت یاد خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: استفاده از جذابیت و قدرت رسانه در ایجاد فرهنگ کارآفرینی و توسعه فناوری یک اصل اجتناب ناپذیر است.

رئیس پارک علم و فناوری استان با ابراز تاسف از نقش کمرنگ رسانه و هنر در توسعه فرهنگ کارآفرینی و فناوری در کشور اظهار کرد: ضروری است زمینه ثبت فراستانی و منطقه این جشنواره با همت و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم فراهم شود.
رئیس شورای سیاست گذاری جشنواره استانی فیلم کوتاه نوآوری و فناوری استان قم بر بازتاب هنری فعالیت ها و دستاوردهای نخبگان، فناوران و کارآفرینان تاکید کرد و گفت: امروز دنیا به سمت اقتصاد دانشی حرکت می کند و زبان هنر می تواند با ترویج اقتصاد دانش بنیان می تواند در توسعه اقتصادی کشور اثرگذاری کند.
اخوان علوی با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان یک اقتصاد تحریم ناپذیر، مستقل و کم سرمایه بر است گفت: لازم است توانمندی ها و ظرفیت های فعالان و نخبگان عرصه علم و فناوری استان با زبان هنر و رسانه به منصه ظهور برسد.
وی با تاکید بر اینکه این جشنواره با هدف توسعه و ترویج برنامه های اقتصادی مقاومتی شکل گرفته و برگزار می شود افزود: این جشنواره به تایید و تصویب ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی استان و کارگروه کاربرد فناوری در علوم انسانی و هنر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری استان رسیده است.
در ادامه این نشست، دبیر اجرایی جشنواره استانی فیلم کوتاه با تاکید بر بازتاب پیچیدگی های علم و فناوری با زبان جذاب هنر گفت: استان قم با وجود ظرفیت ها و استعدادهای متنوع هنری می تواند در زمینه تقویت و ترویج فرهنگ نوآوری و فناوری پیشتاز باشد.
داودجلیلی با تاکید براینکه آثار و دستاوردهای فناوری و نوآورانه بسیاری در گوشه و کنار استان قابل ارایه است، گفت: در بازتاب دستاوردهای فناوری و نوآوری استان در ابتدای راه هستیم و لازم است علم و فناوری با هنر و رسانه ارتباط مستمر و مفید برقرار کند.
وی با تاکید براینکه شروع فراخوان و آغاز ثبت نام از ۴ شهریور ماه سال جاری است، گفت: آخرین مهلت ارسال آثار ۳۰ آذرماه و اختتامیه جشنواره استانی فیلم کوتاه نوآوری و فناوری در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی  خواهد بود.
شایان ذکر است، علاقه‌مندان می توانند برای ثبت نام و کسب اطلاعات به سایت www.qomstp.ir مراجعه کنند.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری قم

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری قم

  پارک علم و فناوری قم

  پارک علم و فناوری قم یک پارک علم و فناوری در شهر قم می باشد

   نظرات