۱۵۰۰ شرکت از خدمات شبکه نوآوری تهران بهره مند شده اند

۱۵۰۰ شرکت از خدمات شبکه نوآوری تهران بهره مند شده اند

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه تا کنون نزدیک به ۳۰ هزار نفر از خدمات این شبکه بهره مند شده اند بیان کرد: می توان گفت تقریبا تمام این خدمات ت با همراهی بخش خصوصی ایجاد و ارائه شده است. همچنین برای بهره مندی اعضای بیشتر از این خدمات، این شبکه هر روز به دنبال تفاهم ایجاد یا ارائه خدمات بیشتر، جدیدتر و نوآورانه تری است.

کرمی در ادامه ظرفیت های موجود در این شبکه را مورد توجه قرار داد و گفت:با توجه به ظرفیت های موجود این شبکه می تواند با حضور بیش از ده هزار شرکت، یکصد هزار فرد نوآور و صاحب استعداد و مهارت برتر ، هزاران تیم استارتاپی و نوپا ؛ توسعه دهنده و ارائه دهنده خدمات توسعه‏ای در حوزه کسب و کار و نوآوری باشد.

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه شبکه سازی در بین اعضای حاضر و فعال زیست بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی کشور اصلی ترین ماموریت معاونت علمی و از طریق شبکه نوآوری تهران است گفت: برای تحقق در این مسیر، این شبکه موضوعاتی همچون بهم رسانی، هم افزایی، توسعه تعاملات، تسهیل گری در ارتباطات، خلق بازار، هدفمندسازی و نوآوری در حمایت‏ها را به طور خاص مورد توجه قرار داده است. زیرا هدف این شبکه فرهنگسازی ارتقای سهم اقتصاد دانش بنیان است.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به اینکه اعضای شبکه نوآوری گسترده هستند گفت:تمامی عناصر زیست بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی کشور حقیقی و حقوقی، دولتی و خصوصی را شامل می شود که می توان به شرکت‏های دانش‏بنیان، خلاق و فناور، پارک‏های علم و فناوری، نواحی نوآوری، مجتمع‏های فناوری، کارخانه‏های نوآوری، دستگاه‏های دولتی و نهادهای عمومی اشاره کرد. تمام این اعضا به نوعی در توسعه زیست بوم با حمایت یا سیاست‏گذاری و قانون گذاری موثر هستند.

کرمی در پایان به دیگر اعضای این شبکه اشاره کرد و افزود: در این شبکه نخبگان، استعدادهای برتر، دانشجویان و پژوهشگران، افراد نوآور، مخترعان و صاحبان ایده و مهارت هم حضور دارند. همچنین در این فضا شرکت‏ها، موسسات و نهادهای حامی، تسهیل گر و خدمات دهنده در حوزه توسعه کسب و کار، دانش، علم و فناوری نیز حضور دارند تا شاهد رونق اقدامات فناورانه بیش از گذشته باشیم.

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات