سانتریفیوژ دور بالای بانک خون ایران ساخت عرضه می شود

سانتریفیوژ دور بالای بانک خون ایران ساخت عرضه می شود

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری ، بر اساس تقویم علمی کشور تنها چهار دهه قبل ایران ، کپسول های شیشه ای حاوی داروی آمپولنیز از خارج از کشور تامین می شد اما امروز در سایه تحولات شگرف رخ داده ، دستاورد های قابل توجهی در حوزه تجهیزات پزشکی رخ داده است . نقشه جامعه علمی کشور و نقشه جامع علمی سلامت ، هر دو هدف گذاری های آینده نگرانه ای در این حوزه را ترسیم کرده اند .

بومی سازی تمام تجهیزات پزشکی مورد نیاز بخشی از برنامه راهبردی کشور در افق های پیش رو است که هم اکنون نیز به همت جوانان خلاق و شرکت های پویا در این زمینه در حال تحقق است . شرکت مهندسی تجهیزات سینا ابتکار ثامن در مشهد رضوی یکی از مجموعه های دانش بنیان است که بر روی ساخت دستگاههای پزشکی تمرکز دارد. این شرکت موفق شده است با تجاری سازی سانتریفیوژهای دور بالای بانک خون به عنوان یکی از محدود تولید کنندگان دستگاه مزبور ، جایگاه خود را به عنوان یک شرکت پیشرو در این زمینه تثبیت کند . یکی از مسئولین این شرکت می گوید که نمونه مشابه خارجی این دستگاه بیش از ۴۰۰ میلیون تومان قیمت دارد و سانتریفیوژ ایرانی ۱۷۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است . وی می افزاید که در حاشیه نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی دوره قبل به صورت مستقیم با پایگاههای انتقال خون در سراسر کشور ارتباط برقرار کرده اند و توانستند برای فروش این محصول به توافق های اولیه دست یابند .

حوزه فعالیت های شرکت مهندسی تجهیزات سینا چهار عرصه یخچال های بیومدیکال ، دستگاه های سانتریفیوژ پزشکی و آزمایشگاهی ، نگهداری و حمل فرآورده های خونی و بیوتکنولوژی و سیستم های فرآوری و نگهداری سلول های بنیادیرا در بر می گیرد. . هفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت از ۲۶ تا ۲۹ آذرماه در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت نمایشگاه به نشانی www.iranlabexpo.ir مراجعه کرده و یا با شماره ۰۲۱۸۳۵۳۳۵۵۵ تماس حاصل کنند .

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات