با هدف توانمندسازی مددجویان انجام شد؛ امضای تفاهم‌نامه بین پارک علم و فناوری و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم

با هدف توانمندسازی مددجویان انجام شد؛ امضای تفاهم‌نامه بین پارک علم و فناوری و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم


مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم با اشاره به اینکه ترویج و توسعه کسب و کارهای نوین در حوزه صنایع خلاق دانش‌بنیان و نوآور از اهداف این تفاهم‌نامه است گفت: این تفاهم‌نامه با هدف فراهم‌سازی امکانات برای بهره‌مندی افراد تحت حمایت از ظرفیت‌های نوین شرکت‌های عضو پارک علم و فناوری است.

اکبر میرشکار با اشاره به ضرورت توسعه همکاری‌های متقابل کمیته امداد و پارک علم و فناوری گفت: مشارکت در کسب و کارهای خلاق و بهره‌گیری از تخصص‌های علمی، آموزشی و کاربردی متقابل در امر توسعه علم و فناوری با در نظر گرفتن سرمایه‌ها و ظرفیت های بالقوه و بالفعل مادی، اجتماعی و معنوی مددجویان نمونه این همکاری هاست.

وی هدایت نخبگان به ویژه فرزندان مددجوی دارای ثبت اختراع و معرفی کارجویان تحت حمایت کمیته امداد به پارک علم و فناوری را از مفاد این تفاهم نامه برشمرد و تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی برای رشد فکری و کاری مددجویان و تجاری‌سازی ایده‌های آن‌ها از جمله برنامه‌های مهم این تفاهم‌نامه است.

مدیرکل کمیته امداد استان قم هم‌افزایی برای توسعه اشتغال پایدار اقشار آسیب‌پذیر به ویژه فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها، مشارکت در ساماندهی و ارائه خدمات به شرکت‌های فناور فعال در حوزه صنایع خلاق و دانش‌بنیان مرتبط با کمیته امداد، معرفی رشته‌های آموزشی جدید و دانش‌بنیان برای آموزش مددجویان و معرفی مشاغل و تولیدات قابل اجرا برای اشتغال در قالب کارگاه‌های کوچک و خانگی را از جمله اهداف این تفاهم نامه برشمرد.

وی با اشاره به اینکه امضای این تفاهم‌نامه موجب حمایت ویژه پارک علم و فناوری از ایده‌های فناورانه مددجویان خواهد شد، افزود: با مشاوره‌های تخصصی به افراد تحت حمایت این نهاد در پارک، مراکز رشد مشترک را نیز راه‌اندازی خواهیم کرد.

میرشکار بهره‌گیری از تجربیات کارآفرینان موفق درجلسات آموزشی مددجویان را خاطر نشان کرد و گفت: اولویت دهی به مددجویان در بکارگیری نیروی کار در شرکت‌های دانش‌بنیان و وابسته به پارک با ارائه بسته‌های تشویقی کمیته امداد از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه است.


لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری قم

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری قم

  پارک علم و فناوری قم

  پارک علم و فناوری قم یک پارک علم و فناوری در شهر قم می باشد

   نظرات