سید محمد صاحبکار رییس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان اعلام کرد: امکان ارزش گذاری دانش فنی برای شرکت‌های دانش‌بنیان

سید محمد صاحبکار رییس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان اعلام کرد: امکان ارزش گذاری دانش فنی برای شرکت‌های دانش‌بنیان

در راستای توانمندسازی شرکت‌های دانش بنیان و ارایه خدمات تخصصی تجاری‌سازی ، از این پس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از انجام خدمت ارزش‌گذاری دانش فنی و قیمت‌گذاری سهام شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند و ۷۰ درصد از هزینه‌های انجام این خدمت را تا سقف ۱۵ میلیون تومان تامین می‌کند.
به گزارش مرکز ارتباطات واطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سید محمد صاحبکار رییس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان ، ارزش‌گذاری دانش فنی شرکت‌های دانش‌بنیان را یکی از نیازهای اصلی این شرکت‌ها  به ویژه در مواجهه با طرف سرمایه‌گذار عنوان کرد و گفت : ثبت دارایی‌های نامشهود شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله دانش فنی در صورت‌های مالی شرکت، در جهت ارایه آن به نهادهای مالی و سرمایه‌گذاری، به تعامل بهتر و اعتماد دو طرفه بین شرکت ها و نهاد سرمایه‌گذار کمک می کند و نشان‌دهنده رشدیافتگی‌ شرکت‌هاست.

دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان افزود : مرکز شرکت‌‎ها و موسسات دانش‌بنیان در سال ۱۳۹۸ خدمات متنوعی به منظور توانمندسازی شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان ارایه کرده است که این نوع خدمات در راستای توانمندسازی و تسهیل در فرآیندهای تجاری‌سازی و کاهش هزینه‌های شرکت‌ها است. جدیدترین خدمت از مجموعه خدمات توانمندسازی حمایت از «ارزش‌گذاری دانش فنی و قیمت‌گذاری سهام» است که به‌تازگی به مجموعه خدمات مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان اضافه شده است. در این طرح، دانش فنی و دارایی نامشهود ارزش‌گذاری شده، باید در صورت‌های مالی شرکت ثبت شود تا از این طریق امکان افزایش سرمایه نیز برای شرکت‌ها فراهم شده و در آینده بتوان به استناد آن، با سهولت بیشتری فرایندهای تامین مالی و اخذ تسهیلات را در شرکت‌ها دنبال کرد.
صاحبکار گفت: پیش از این خدمات  متنوعی از جمله حمایت از تدوین قراردادهای حقوقی، طراحی صنعتی محصولات دانش‌بنیان، خدمات مالی و حسابداری، طراحی و ساخت نمونه نمایشی (دمو) محصولات، تدوین گزارش تحقیقات بازار، نیازسنجی مجوزها و گواهینامه‌ها، آسیب‌شناسی و ارتقای منابع انسانی و حمایت از تدوین و اجرای برنامه بازاریابی، مشاوره های کسب و کار، مشاوره توسعه فنی محصولات و نشست‌های پرسش و پاسخ به شرکت‌های دانش بنیان ارایه شده است.
وی در رابطه با نحوه استفاده شرکت‌ها از این خدمات اظهار کرد : شرکت‌ها می توانند برای استفاده از پیشخوان خدمات مشاوره، خدمات توانمندسازی و تجاری‌سازی و حضور در نشست‌های پرسش و پاسخ در سامانه bizservices.ir درخواست خود را ثبت کنند.
حمایت از ارایه خدمت ارزش‌گذاری دانش فنی و قیمت‌گذاری سهام شرکت‌های دانش بنیان، اخیراً  طی نشستی با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رونمایی گردید.
در این نشست  اهمیت و روش‌های ارزش‌گذاری دانش فنی و دارایی‌های نامشهود و قیمت‌گذاری سهام شرکت‌های دانش‌بنیان و ملاحظات اجرایی آن، به تفصیل مورد بحث قرار گرفت. فرایند اجرایی این طرح توسط کارگزاران متخصص در این حوزه انجام می‌شود.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری استان سمنان

    منبع خبر

    پارک علم و فناوری استان سمنان

    پارک علم و فناوری استان سمنان

    پارک علم و فناوری استان سمنان یک پارک علم و فناوری در شهر شاهرود می باشد

    نظرات