استعدادهای برتر دبیرستان سازمان انرژی اتمی تقدیر شدند/ ستاری: فضا برای کارآفرینی استعدادهای برتر مهیا است

استعدادهای برتر دبیرستان سازمان انرژی اتمی تقدیر شدند/ ستاری: فضا برای کارآفرینی استعدادهای برتر مهیا است

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این مراسم در جمع دانش آموزان و والدین دبیرستان سازمان انرژی اتمی ایران حاضر شد و با اشاره به دوران تحصیل خود در مجتمع آموزشی کمال گفت: کمال زاییده روح پاک افرادی همچون دکتر سحابی، آیت الله طالقانی، مهندس بازرگان و شهید رجایی است. در این مجتمع آموزشی دانش آموزان مرد بودن و مرد ماندن را یاد می گیرند تا حافظ جان، مال و ناموس مردم باشند. در آینده به شما مسئولیت هایی داده می شود پس همواره این اصل را در ذهن خود داشته باشید.

رییس بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه این مرکز امکاناتی مناسبی را در اختیار استعدادهای برتر قرار می دهد گفت: بنیاد ملی نخبگان امکانات مناسبی را در اختیار استعدادهای برتر برای رشد آنها قرار می دهد. اکنون در این مکان فضایی ایجاد شده است تا کارآفرینی توسعه یابد.

"نخبه فردی نیست که به واسطه رتبه برتر کنکور خود از کشورش طلب و خواسته ای داشته باشد بلکه فرد نخبه با نگرش خود سعی در تغییر جامعه خود دارد." ستاری با بیان این مطلب ادامه داد: این افراد ایده های خود را عملی می کنند و برای دیگران نیز مفید و اثرگذار هستند. اجرایی شدن این نوآوری ها مسیر پیشرفت را هموار می کند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به دانش آموزان حاضر در این مراسم تاکید کرد که هویت و کشور خود را هیچ زمان فراموش نکنند و بدانند کشور به وجود آنها نیاز ندارد بلکه این ما هستیم برای دیده شدن، ماندن در ذهن ها در تلاش هستیم و به کشورمان نیازمند هستیم.

ستاری همچنین به ضعف سیستم آموزشی اشاره و ابراز کرد: نگاهی به دانشگاه های معتبر امریکا نشان می دهد که صد در صد افراد در حال تحصیل در مقطع دکتری خارجی هستند و تربیت شده سیستم آموزشی آن کشور نیستند. سلاح مخفی آنها دیزای اچ وان و جی وان است.

توسعه دانش و فناوری با حمایت معاونت علمی و فناوری

همچنین در این مراسم علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه انسان محور آفرینش است گفت: این موضوع یک موهبت الهی است‌. انسان تنها نتیجه تلاش خود را می گیرد و این از رموز آفرینش است.

صالحی ادامه داد: دبیرستان سازمان انرژی اتمی یکی میراث های نیکویی است که به دست ما رسیده است و در تلاش برای توسعه آن هستیم. به گونه ای که در حال حاضر چندین نمونه آن در استان های مختلف همچون مشهد، قزوین و بوشهر راه اندازی شده است.

صالحی همچنین به راه اندازی پژوهش سرایی همجوار با این دبیرستان خبر داد و گفت: این پژوهش‌سرا با حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تجهیز می شود تا دانش آموزان را در فضایی تحقیقاتی قرار دهد.

در پایان این مراسم استعدادهای برتر و برترین های این دبیرستان با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی تقدیر شدند.

گزارشی از: مرکز اطلاع رسانی ارتباطات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/۲۵

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات