افتتاح شتابدهنده فنی و صنعتی شاهکار در دانشگاه صنعتی شاهرود

افتتاح شتابدهنده فنی و صنعتی شاهکار در دانشگاه صنعتی شاهرود

با حضور دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییس سازمان امور دانشجویان

 

شتابدهنده و مرکز کسب و کار اشتراکی شاهکار افتتاح می شود

 

با افتتاح شتابدهنده فنی و صنعتی شاهکار در دانشگاه صنعتی شاهرود، رونق شرکت‌های نوپا و استارتاپ‌های این حوزه شتاب خواهد گرفت.

 

در آیین افتتاح شتاب دهنده دانشگاهی شاهکار، دکتر مجتبی صدیقی به همراه دکتر فاتح رییس دانشگاه صنعتی شاهرود و جمعی از معاونان  در بازدید از شرکت ها و استارتاپ های مجموعه، شتابدهنده شاهکار را افتتاح می کنند. دکتر سید ایمان حسینی رییس اداره کارآفرینی دانشگاه صنعتی شاهرود با اعلام این خبر افزود، قرار است با افتتاح این شتابدهنده توسط دانشگاه و حمایت معاونت ها و نهادهای مرتبط با اکوسیستم کارآفرینی کشور، و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، روند ایجاد استارتاپ های دانشجویی و دانشگاهی شتاب بگیرد. شتابدهنده «شاهکار» که با هدف توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های حوزه دانشگاهی و بینارشته ای تاسیس شده است، در زمینه تجهیزات فناوری، حوزه وب و موبایل، توسعه اپلیکیشن ها، اقتصاد بومی، حوزه سلامت و فرهنگ ایرانی اسلامی فعالیت می‌کند و امکانات و زیر ساخت های لازم برای تسهیل فرآیند تولید و سایر امکانات مورد نیاز را در اختیار شرکت های نوپا قرار می‌دهد.

بازدید از دستاوردهای فعالان مستقر در شتاب دهنده دانشگاه از برنامه های معاون وزیر می باشد.

شتاب دهنده شاهکار در فضای دانشگاه شاهرود به عنوان فضای کار اشتراکی دانشگاه وظیفه شناسایی و انتخاب و راه اندازی تیم های استارتاپی را به عهده دارد. این شتاب دهنده در سامانه اکوسیستم (اجزا کارآفرینی کشور) ثبت شده و از دو ماه گذشته باعث ارتقا رتبه دانشگاه در یونیرف مرجع دانشگاه های ایران به A+ شده است. توان و همت مجموعه بر آن بوده است تا تیم های استارتاپی در حوزه های گوناگون را شکل داده و هدایت نماید. در حال حاضر این شتاب دهنده در مجموعه اکوسیستم کشور (WWW.ECOSYSTEM.IR)  ثبت شده و در حال خدمت رسانی به بیش از پانزده تیم استارتاپی می باشد. این فعالیت باعث ارتقا شاخص کارآفرینی و نوآوری دانشگاه در یونیرف (WWW.UNIREF.IR) شده است. بیش از صد جلسه و نشست با بدنه و اکوسیستم کارآفرینی استان و بیش از بیست تیم گزینش شده جهت استقرار در شتاب دهنده از شاخص ترین فعالیت های این مجموعه می باشد. از همه فعالان دانشگاهی، مدیران شرکت های دانش بنیان و بنیان گذاران استارتاپ های مستقر در شتاب دهنده دعوت بعمل می آید تا در روز چهارشنبه مورخ 22/8/1398 ساعت ده الی دوازده در محل ساختمان شتاب دهنده شاهکار واقع در پردیس فناوری های نوین دانشگاه جنب معاونت پژوهشی و فناوری ساختمان خوارزمی طبقه دوم حضور داشته باشند.

دكتر يونس يونسيان كارشناس مسول شاهكار و راه انداز اكوسيستم استارتاپي استان سمنان از همه فعالان و بنيان گذاران استارتاپ ها در سراسر كشور درخواست دارد تا به اين جريان و موج تازه ملحق شوند. معماري و ساختار شتاب دهنده شاهكار داراي نسل پنجم شتاب دهنده ها در جهان و زيرساخت سازمان چابك است.

  منبع خبر

  شاهکار

  شاهکار

  اکران سیستم کسب و کار پلتفرمی با رویکرد نوآوری باز در راستای تحقق جامعه نسل پنجم

   نظرات