چهل و دومین نشست روسای پارک های علم و فناوری سراسر کشور

چهل و دومین نشست روسای پارک های علم و فناوری سراسر کشور

چهل و دومین نشست روسای پارک های علم و فناوری سراسر کشور روز چهارشنبه ۶ آذر ۹۸ با حضور مهدی کشمیری، مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت عتف، محمدمهدی لطفی، رئیس پارک علم و فناوری یزد و جمعی از روسای پارک های علم و فناوری به میزبانی پارک علم و فناوری یزد و در سالن کنفرانس مرکز فناوری اقبال برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، محمدمهدی لطفی، رئیس پارک علم و فناوری یزد در این نشست ضمن خوش آمد گویی به میهمانان، از صمیمیت و ارتباط مناسب و سازنده میان پارک های علم و فناوری کشور تقدیر و ابراز امیدواری کرد: با استفاده از این فرصت، پارک های علم و فناوری کشور بتوانند با همکاری و هم افزایی در جهت اشتغال جوانان و ساختن آینده این مرز و بوم فعالیت کنند.
مهدی کشمیری، مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت عتف نیز ضمن قدردانی از میزبانی پارک علم و فناوری یزد برای برگزاری این نشست، اصلی ترین هدف این سفر را بازدید از مجموعه زیبا و ارزشمند پارک علم و فناوری یزد و آشنایی با فعالیت های پارک یزد دانست و در خصوص بودجه پارک ها و چالشهای پیش رودر بودجه سال آینده مطالبی را ارایه کرد.
کشمیری هدف دیگری که از سال گذشته به طور جدی در حال پیگیری است را بحث منابع برای زیرساخت ها دانست و گفت: همچنین پیگیر پارک هایی که طرح جامع دارند و در این ایام افت و خیز های زیادی تجربه کرده و افق آن هنوز مشخص نشده است هستیم تا بتوانیم بحث توسعه اراضی را به جایی برسانیم.
وی با بیان اینکه بحث ایجاد پارک سلامت توسط دانشگاه های علوم پزشکی موضوع دیگری است که در استان های مختلف مطرح می شود، گفت: تقاضا های روی میز و مصوب در استان های مختلف و در دانشگاه های علوم پزشکی داشته ایم و خواهشمندم همکاری با دانشگاه علوم پزشکی جدی گرفته شود و به طور جدی برای آن انرژی گذاشته شود چرا که این حوزه یک حوزه ی هدف بوده و از مخاطبان ما است.
گفتنی است، در روز نخست این نشست صدیق، رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز گزارشی از اجرای بودجه ریزی عملیاتی این پارک ارائه نموده و در انتها نیز حکم ریاست پارک علم و فناوری یزد و تجدید حکم رئیس دانشگاه یزد از سوی مهدی کشمیری اعطا شد.
در روز دوم این نشست نیز تجارب شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در تعامل با دانشگاه های منطقه، پارک فناوری پارک پردیس در راه اندازی کارخانه نوآوری آزادی، صندوق پژوهش و فناوری یزد، پارک علم و فناوری یزد در ایجاد و راهبری دفتر مبادله فناوری منطقه ای، پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در استفاده از کمک های بنیاد برکت در حمایت از واحدهای فناور، پارک علم و فناوری خراسان رضوی در توسعه شبکه نوآوری در دانشگاه های غیرانتفاعی توسط روسای این واحدها ارائه شد.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری یزد

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری یزد

  پارک علم و فناوری یزد

  زندگی با طعم فناوری ایرانی

   نظرات