چهل و دومین نشست روسای پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور برگزار شد


چهل و دومین نشست روسای پارک‌های علم و فناوری سراسر کشور با حضور دکتر مهدی کشمیری مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در سالن کنفرانس مرکز فناوری اقبال پارک علم و فناوری یزد برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری یزد، دکتر کشمیری، در این نشست دوروزه، ضمن قدردانی از میزبانی پارک علم و فناوری یزد، اصلی‌ترین هدف این سفر را بازدید از مجموعه زیبا و ارزشمند پارک علم و فناوری یزد و آشنایی با فعالیت‌های پارک یزد دانست و در خصوص بودجه پارک‌ها و چالش‌های پیش رو در بودجه سال آینده مطالبی را ارائه کرد.

وی هدف دیگری که از سال گذشته به‌طورجدی در حال پیگیری است را بحث منابع برای زیرساخت‌ها دانست و گفت: همچنین پیگیر پارک‌هایی که طرح جامع دارند و در این ایام افت‌وخیزهای زیادی تجربه کرده و افق آن هنوز مشخص نشده است هستیم تا بتوانیم بحث توسعه اراضی را به‌جایی برسانیم.

دکتر کشمیری بابیان اینکه بحث ایجاد پارک سلامت توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی موضوع دیگری است که در استان‌های مختلف مطرح می‌شود، گفت: تقاضاهای روی میز و مصوب در استان‌های مختلف و در دانشگاه‌های علوم پزشکی داشته‌ایم و خواهشمندم همکاری با دانشگاه علوم پزشکی جدی گرفته شود و به‌طورجدی برای آن انرژی گذاشته شود چرا که این حوزه، یک حوزه هدف بوده و از مخاطبان ما است.

دکتر محمدمهدی لطفی، رئیس پارک علم و فناوری یزد نیز در این نشست، از صمیمیت و ارتباط مناسب و سازنده میان پارک‌های علم و فناوری کشور تقدیر و ابراز امیدواری کرد: با استفاده از این فرصت، پارک‌های علم و فناوری کشور بتوانند با همکاری و هم‌افزایی در جهت اشتغال جوانان و ساختن آینده این مرزوبوم فعالیت کنند.

گفتنی است، در روز نخست این نشست دکتر صدیق، رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز گزارشی از اجرای بودجه‌ریزی عملیاتی این پارک ارائه کرد و در انتها نیز حکم ریاست پارک علم و فناوری یزد از سوی دکتر مهدی کشمیری اعطا شد.

در روز دوم این نشست نیز تجارب شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در تعامل با دانشگاه‌های منطقه، پارک فناوری پارک پردیس در راه‌اندازی کارخانه نوآوری آزادی، صندوق پژوهش و فناوری یزد و پارک علم و فناوری یزد در ایجاد و راهبری دفتر مبادله فناوری منطقه‌ای، پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در استفاده از کمک‌های بنیاد برکت در حمایت از واحدهای فناور، پارک علم و فناوری خراسان رضوی در توسعه شبکه نوآوری در دانشگاه‌های غیرانتفاعی توسط روسای این واحدها ارائه شد.لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری خراسان رضوی

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری خراسان رضوی

  پارک علم و فناوری خراسان رضوی

  پارک علم و فناوری خراسان رضوی یک پارک علم و فناوری در شهر مشهد می باشد

   نظرات