پایان‌نامه دانشجویی که سنگ بنای ایجاد یک شرکت فناور شد

پایان‌نامه دانشجویی که سنگ بنای ایجاد یک شرکت فناور شد

رضا مالکی مدیر عامل شرکت بهین تامین اهورا گفت: هم زمان با تحصیل در دانشگاه در یک شرکت بازرگانی مشغول به کار بودم، با یکی از اساتید دانشگاه آشنا شدم که از خارج کشور بازگشته بود و از دانشمندان علم آلتراسونیک بود، صرفاً به خاطر علاقه شخصی، موضوع قبلی پایان نامه را رها کردم و تصمیم گرفتم در باره آلتراسونیک پایان نامه بنویسم.

این فعال فناور در ادامه گفت: با حداقل سرمایه، در یکی از اتاق‌های منزل مسکونی شرکت کوچکی تاسیس کردیم و هیچ دیدگاهی نداشتیم که بازار این حوزه در ایران از چه ظرفیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: همان پایان نامه دانشجویی سنگ بنای ایجاد یک شرکت بازرگانی در حوزه محصولات آلتراسونیک شد و با اطلاعاتی که در دوران دانشجویی و در مقطع کارشناسی ارشد کسب کردم، با دستگاه‌های این صنعت آشنا شدم.

مدیر عامل شرکت بهین تامین اهورا، ضمن اشاره به مشکلات آغاز کار، اظهار داشت:

همگن کننده آلتراسونیک یکی از محصولات این شرکت است که علاوه بر مراکز علمی و دانشگاهی، مورد استفاده صنایع مختلفی مانند: صنایع غذایی، نفت و گاز، آرایشی و بهداشتی،.... است. این دستگاه برای مخلوط کردن آب و روغن و تولید برخی از نانوذرات به کار می‌رود. پودر ساز التراسونیک که در تولید محصولاتی مانند شیشه ضد گلوله کاربرد دارد، محصول دیگر این شرکت است.

مدیر عامل بهین تامین اهورا بیان کرد: جوش آلتراسونیک و دستگاه شستشوی آلتراسونیک، از جمله دیگر محصولاتی هستند که این شرکت تولید می‌کند. واحد R ;D شرکت نیز با تکیه بر توان متخصصان جوان، سعی می‌کند که محصولات موجود را از نظر کیفی ارتقاء بخشد و بر تنوع محصولات در سبد عرضه اضافه کند.

وی با اشاره به برنامه‌های شرکت برای صادرات این محصولات در آینده اضافه کرد: از جمله تعاملات این شرکت با معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری، چهار دوره شرکت در نمایشگاه تجهیزات و مواد ایران ساخت است. در حاشیه شرکت در این نمایشگاه توانستیم با مراکز مختلف از جمله دانشگاه کاشان، دانشگاه تهران، شرکت جهان صادرات،..... قرار داد فروش، منعقد کنیم.

هفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت از ۲۶ تا ۲۹ آذرماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می شود و علاقه مندان می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت نمایشگاه به نشانی www.iranlabexpo.ir مراجعه کرده و یا با شماره ۰۲۱۸۳۵۳۳۵۵۵ تماس بگیرند.

گزارش از: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معانت علمی و فناری ریاست جمهوری

پایان پیام/۳۳


اخبار مرتبط :

* راهبرد علمی و تجاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت

* انتشار راهنمای کاربری و تشریحی فرایندهای نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

* اطلاع رسانی در خصوص سیاستهای حمایتی نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران و آغاز فرآیند ثبت نام شرکت ها

* نحوه حمایت از محصولات در ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران


لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات