برنامه های حمایتی استارتاپ ها تشریح شد

برنامه های حمایتی استارتاپ ها تشریح شد

برنامه های حمایتی استارتاپ ها تشریح شد

برنامه های حمایتی استارتاپ ها تشریح شد

به گزارش پایگاه خبری تجارت طلایی نیوز، اصغر مصاحب معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در دومین روز رویداد ملی تبادل فناوری بنگاه‌های کوچک و متوسط و استارت‌آپ‌ها درخصوص برنامه‌های این سازمان در راستای حمایت از استارت‌آپ‌ها عنوان کرد: در سطح کشور و بر اساس دستورالعمل ابلاغی به استان‌ها، از مجموعه‌های فناور به‌طور عام و از مجموعه استارت‌آپ‌ها به‌صورت خاص حمایت می‌شود.

مصاحب ادامه داد: این حمایت‌ها در زمینه‌های زیرساختی و تجاری‌سازی برای استارت‌آپ‌ها، شامل استقرار رایگان در مراکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرک‌های صنعتی کشور خواهد بود. وی با اشاره به این‌که رفع نیاز فناورانه بنگاه‌های کوچک و متوسط از طریق واحدهای فناور و ارائه ایده‌های خلاقانه در صنعت کشور به‌عنوان برنامه مهم سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران درنظر گرفته شده است، یادآور شد: در سال گذشته برنامه تبادل فناوری بین بنگاه‌های کوچک و متوسط و واحدهای فناور در دستور کار قرار گرفت که استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان مرکز توجه این رویداد بودند. مصاحب با اشاره به این‌که ایده‌های استارت‌آپی نقش مهمی در رفع نیازهای صنعت دارند، گفت: در یک سال گذشته نزدیک به ۶۰ رویداد استارت‌آپی در سطح کشور برگزار شده است.

وی به کمک‌هزینه برای جذب نیروی انسانی و خرید تجهیزات به‌عنوان تسهیلات به استارت‌آپ‌ها نیز اشاره و تصریح کرد: چنان‌چه سرمایه‌گذاران در این زمینه تمایل به مشارکت داشته باشند، شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها این ارتباط و تعامل را فراهم خواهند کرد تا برای ایده‌های موفق سرمایه‌گذاری شود. مصاحب افزود: برگزاری رویدادهای استارت‌آپی در کشور جزو برنامه‌های اصلی این سازمان است و در سال‌های آتی نیز چنین رویدادهایی را براساس ظرفیت استان‌ها و در راستای حرکت به سمت فرآیند «ایده» تا «پدیده» در صنعت برگزار خواهیم کرد. معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: در رویداد ملی تبادل فناوری بنگاه‌های کوچک و متوسط و استارت‌آپ‌ها، از بین برگزیدگان‌ رویدادهای استانی که طی یک سال گذشته برگزار شده بودند، ۱۰۶ ایده برتر جمع‌آوری و پس از برگزاری دو مرحله ممیزی، ۱۰ ایده برتر انتخاب، داوری و در نهایت سه ایده برتر مورد تقدیر قرار گرفتند. مصاحب با بیان این‌که کمتر رویدادی با این حجم استقبال را می‌توان در کشور برگزار کرد و مشابه این رویداد در هیچ جای دیگر وجود نداشته است، اضافه کرد: امروز با اضافه شدن بحث‌های نرم‌افزاری و فناورانه، بسیاری از مشکلات کشور مرتفع شده  است.

منبع: شاتا

لینک اصل خبر در سایت تجارت طلایی نیک روش

  منبع خبر

  تجارت طلایی نیک روش

  تجارت طلایی نیک روش

  تجارت طلایی نیک روش یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات