تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه نانو تسهیل شد

تجاری‌سازی طرح‌های نوآورانه نانو تسهیل شد

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، محققان حوزه فناوری نانو در سال‌های اخیر خوش درخشیده‌اند. هر روزی که می‌گذرد این فناوری جای خود را در زندگی افراد، بیشتر باز می‌کند. در حال حاضر بیش از ۶۰۰ محصول مبتنی بر فناوری نانو در کشور تولید می‌شود. محصولاتی که از یک ایده شکل گرفته‌اند و در مسیر تجاریسازی قرار گرفتند.

در این راستا برای توسعه محصولات نوآورانه ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری برنامه‌ای طراحی کرده است. «نانومچ» عنوان آن است. تسریع و تسهیل در تجاریسازی محصولات نانو و حمایت از فناوران و شرکت‌های نوپا اهداف آن است.

۴ بسته حمایتی در این برنامه تعریف شده که شامل بسته‌های تسهیلات، خدمات، مشاوره و آموزش است. فناوران متناسب با نیاز خود می‌توانند از این بسته‌ها استفاده کنند. البته این نیاز توسط «نانومچ» با توجه به شناختی که از سطح هر فناوری و روند پیشرفت آن وجود دارد و برحسب زمان و شرایط جاری تشخیص داده می‌شود و خدمت مورد نظر در اختیار فناور قرار می‌گیرد.

برنامه «نانو مچ» هر سال با انتشاز فراخوانی اقدام به دریافت طرح‌های فناورانه می‌کند. در سال جاری فراخوان مرحله دوم دوره هشتم این برنامه اعلام شد و طرح‌ها در حال ارزیابی هستند تا به زودی برگزیده‌ها معرفی شوند.

این طرح‌ها ارزیابی می‌شود و طرح‌های تایید شده از مجموعه تسهیلات، حمایت‌ها و زیرساخت‌های موردنیاز برای پیشبرد و توسعه طرح بهره‌مند شوند .

در نانومچ تلاش شده است تا در قالب یک برنامه دائمی بتوان آموزش‌ها و زیرساخت‌های لازم را در اختیار تیم‌ها قرار داد و این محصولات را به صنعت و بازار رساند. این طرح‌ها براساس معیارهای ارزیابی مختلف موردبررسی قرار می‌گیرند.

پایان پیام/۲۵


اخبار مرتبط:

* افزایش بازار محصولات نانو به ۲۶۰۰ میلیارد تومان

* فروش ۲۶۰۰ میلیاردی شرکت‌های نانویی در سال گذشته/رشد ۸۰ درصدی بازار نانویی

* ۱۴۰۰ محصول نانویی تا ۲ سال دیگر به بازار می رسد

* حمایت از طرح های نانو با نانومچ


لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات