نخستین سامانه مه‌پاش ضدسرقت پدالی در کشور اختراع شد

نخستین سامانه مه‌پاش ضدسرقت پدالی در کشور اختراع شد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری گلستان، دقایق اولیه در یک سرقت بسیار سرنوشت‌ساز هستند و بهترین سیستم ضدسرقت، سیستمی است که بتواند سارقان را قبل از اینکه به اجناس دسترسی پیدا کنند، متوقف سازد.

دزدگیرهای متعارف سارقان را متوقف نمی‌سازند بلکه فقط برای کسی که از محل سرقت دور است سیگنالی اعلام هشدار می‌نماید؛ همچنین دوربین‌های مداربسته نیز مانع سرقت نشده بلکه فیلم‌های ضبط شده را در اختیار مالباختگان قرار خواهد داد.

این درحالی است که با نصب سامانه FP۶۰۰ در محل، پس از ورود سارقان، سامانه مذکور با تولید حجم زیاد مه و کاهش شدید میدان دید در مدت‌زمان کوتاه امکان تردد و حرکت راغیرممکن و ظرف مدت کمتر از ۲۰ ثانیه محوطه کاری مملوء از مه شده و تا رسیدن پلیس، سارقان نمی‌توانند اجناس قیمتی را سرقت نمایند.

این سامانه تنها سامانه ضدسرقت می‌باشد که در سرقت‌های مسلحانه می‌تواند سرقت را متوقف نماید و نحوه کارکرد آن به گونه‌ای است که در هنگام حضور کاربر(سرقت‌های مسلحانه) توسط پدال و در مواقع بسته بودن مکان نصب، از طریق اتصال به آژیر دستگاه دزدگیر فعال می‌گردد.

از مزایای شاخص این سامانه می‌توان به راحتی نصب و قیمت رقابتی آن(یک‌دهم نمونه‌های خارجی) اشاره کرد.

گفتنی است، مه تولید شده توسط سامانه مذکور می‌تواند یک فضای ۶۰ مترمربع به ارتفاع ۳ متر را پوشش دهد.

مهی که توسط سامانه مذکور در فضا پخش می‌گردد ترکیبی از آب و الکل می‌باشد که برای انسان کاملا بی‌ضرر بوده و هیچ چربی یا خیسی از خود بجا نمی‌گذارد.

لازم به ذکر است این سامانه بدون داشتن باطری تا ۱۵ دقیقه بعد از قطع برق نیز می‌تواند عمل نماید و بعد از هر بار عملیات، کپسول سامانه باید شارژ گردد.

  لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری گلستان

   منبع خبر

   پارک علم و فناوری گلستان

   پارک علم و فناوری گلستان

   پارک علم و فناوری گلستان یک پارک علم و فناوری در شهر آق قلا می باشد

    نظرات