مراسم تجلیل از برگزیدگان نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان گیلان

مراسم تجلیل از برگزیدگان نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان گیلان

در طی برگزاری بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان گیلان، امروز ۳۰ دیماه از دستاندرکاران، برگزیدگان و غرفه های برتر این نمایشگاه تقدیر شد.

در این مراسم که در سالن اجتماعات پارک علم و فناوری گیلان با حضور معاونین استانداری و برخی از اعضای محترم شورای شهر رشت برگزار شد، آقای دکتر باستی رئیس پارک علم و فناوری گیلان ضمن تشکر و قدردانی از تمام کسانی که در برپایی نمایشگاه همکاری و یاری نمودند گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده، این نمایشگاه یک فرآیند ادامه دار خواهد بود که اینطور نباشد، با اتمام هفته پژوهش، ماموریت این نمایشگاه نیز پایان پذیرد بلکه با برنامه‌های ما، این فرآیند ادامه‌دارخواهد بود.

دبیر برپایی بیستمین نمایشگاه هفته پژوهش ادامه داد: همکاران من بسیار تلاش کردند که برپایی نمایشگاه امسال متفاوت باشد. یکی از مواردی که در امسال متفاوت بوده افتتاح مرکز نوآوری و صنایع خلاق است.

وی در خصوص مرکز نوآوری گفت: در کشورهای پیشرفته شرکت‌های خلاق سهم بیشتری از اقتصاد آن کشور را به خود اختصاص دادند.

دکتر باستی با اشاره به حضور استارت‌آپ‌ها در نمایشگاه امسال گفت: حضور استارت‌آپ‌ها، ادبیات جدیدی در کسب و کار رقم زده است که در این نمایشگاه ما شاهد حضور ۱۰ استارت آپ موفق گیلان بودیم.

ایشان در ادامه به برپایی کارگاه‌های آموزشی در نمایشگاه بیستم اشاره نمود و گفت: کارگاه‌های تخصصی و پنل‌های متعددی برگزار شده که از بخش جذاب این نمایشگاه محسوب می‌شد و همچنین در کنار این مورد بحث نیازهای فناورانه را شاهد بودیم. یعنی صنایع مختلف نیاز های خود را اعلام می کنند و شرکت‌های فناور و دانش بنیان راهکارهای خود را ارائه می دهند. از جمله این نیازهای فناورانه می توان به برپایی نیازمندی های صنعت فندوق و چای اشاره کرد.

در ادامه این مراسم آقای دکتر ملک پور به عنوان دبیر اجرایی برپایی نمایشگاه بیستم،  گزارشی از روند برپایی این نمایشگاه ارائه نمود و در ادامه سرکار خانم تنهایی معاون توسعه منابع استانداری گیلان به عنوان سخنران پایانی مطالب خود را ارائه نمودند.

در این گردهمایی از غرفه های پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی گیلان و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان که به عنوان ، غرفه های برتر بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان معرفی شده بودند، از ایشان تجلیل شد.

غرفه های برگزیده از نگاه داوران نمایشگاه بصورت زیر  اعلام شد و به هریک از ایشان لوح تقدیر و سپاس اهداء شد.

اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان به جهت هماهنگی و هدایت در حضور گسترده دانش اموزان در روزهای برپایی نمایشگاه

شهرداری رشت به جهت تلاش در جلب مشارکت شهروندان و برگزاری نشست های تخصصی در نمایشگاه

شرکت پایش خرده فناوری های معمارانه به جهت برپایی نشست های تخصصی در محل های نمایشگاه

شرکت تیمن(چای رفاه لاهیجان) به جهت ارائه رویداد نیازهای فناورانه حوزه صنعت چای و همکاری ماثر

سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان به جهت استمرار در تولید ملی لازم بذکر است امسال این سازمان به عنوان سازمان برتر پژوهشی در کشور انتخاب شد.

مرکز نوآوری و پژوهش سرای دانش‌آموزی مارلیک به جهت همکاری و تعامل ماثر در مدیریت کافه گپ و حضور تیم ربات های فوتبالیت

دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان گیلان به جهت تعامل ماثر در برگزاری و همراهی در برپایی بهتر این نمایشگاه

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری گیلان

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری گیلان

  پارک علم و فناوری گیلان

  پارک علم و فناوری گیلان یک پارک علم و فناوری در شهر رشت می باشد

   نظرات