صنعت زالو فناور می‌شود

صنعت زالو فناور می‌شود

محمدحسن عصاره دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این نشست گفت: با توجه به تحقیقات صورت گرفته علمی و آکادمیک، مباحث درمانی مرتبط با زالو نه فقط در ایران که در دیگر کشورها نیز مورد توجه روز افزون قرار دارد.

به گفته عصاره: بر خلاف بسیاری دیگر از روش‌های این حوزه از درمان، با توجه به تماس این موجود (زالو) با خون انسان، تمامی فرایندهای درمان با کمک زالو اعم از تولید، تکثیر و مباحث مرتبط با نظارت بر روند درمانی باید با حساسیت و دقت بالا مورد واکاوی و بازبینی قرار گیرد.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری: با اشاره به برنامه‌های انجام گرفته در حوزه درمان با کمک زالو در این ستاد، گفت: برای حذف درمان‌های غیر علمی در حوزه سلامت زالو درمانی، باید هماهنگی بین دستگاهی بیشتری انجام گیرد.

محمدحسن عصاره، ضمن تقدیر از اقدامات انجام گرفته برای توسعه آبزیان( ماهی، میگو،....) به صورت اعم و گسترش پرورش زالو به صورت اخص، بیان داشت: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی، کل تولید کشور در زمینه پرورش آبزیان، عددی در حدود ۳۰ هزار تن بوده است، این در حالی است که این رقم در سال جاری، بالغ بر ۱ میلیون و دویست هزار تن بود.

در این نشست، توسعه حضور شرکت‌های دانش بنیان و خلاق در اکوسیستم پرورش زالو و فرآورده‌های درمانی مرتبط با آن، مورد بررسی قرار گرفت و بر حمایت ستاد برای رفع موانع حضور فعال شرکت‌ها در این عرصه تاکید شد.

صادرات فراورده‌های صنعت پرورش زالو و مسائل مرتبط با آن از جمله دیگر محورهای این نشست بود.

گزارش از : مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/۳۳

اخبار مرتبط:

ستاد توسعه گیاهان دارویی از شرکت های خلاق حمایت می کند

تشکیل فن بازار برای شرکت های دانش بنیان نو پا توسط ستاد گیاهان دارویی و طب سنتی

دولت از توسعه گیاهان دارویی حمایت می‌کند

تجاری‏‌سازی فنون مربوط به کشت و صنعتی کردن گیاهان دارویی

استارت‌آپ‌های حوزه گیاهان دارویی حمایت می‌شوند

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات