امکان خرید اقساطی محصولات دانش‌بنیان فراهم شد

امکان خرید اقساطی محصولات دانش‌بنیان فراهم شد

برخی خریداران ممکن است تمایل به خرید محصول دانش بنیان ایرانی داشته باشند، اما با مشکل نقدینگی مواجه باشند. بر این اساس، امکانی فراهم شده است تا خریداران حقیقی یا حقوقی بتواند به صورت اقساطی محصول دانش بنیان مورد نظر را خریدار کند.

جزئیات طرح

بر اساس این طرح، شرکت می‌تواند با مراجعه به سامانه‌ای که از سوی مرکز شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعریف شده است، تقاضای خود را برای بهره‌مندی از طرح خرید اقساطی محصولات دانش بنیان ثبت کند.

در صورت تایید دانش بنیان بودن محصول و دارا بودن شرایط، تسهیلات خرید محصول تخصیص می‌یابد. سقف تسهیلات خرید اقساطی محصولات دانش بیان تا ۸۰ درصد قیمت کالای دانش بنیان تعیین شده است.

همچنین نرخ موثر سود رقمی بین ۱۶ تا ۱۸ درصد در نظر گرفته شده است. دوره بازپرداخت اصل و سود تسهیلات خرید اقساطی محصولات دانش بنیان نیز حداکثر ۱۲ ماهه است. بازه های زمانی پرداخت بین ۱ تا ۳ ماه، قابل تنظیم است.

برای صدور ضمانت نامه تسهیلات وثایقی مانند: چک، سفته، و وثایق ملکی در نظر گرفته شده است.

فرآیند

تولید کننده کالا و محصول دانش‌بنیان در ابتدا به سامانه‌ای که از سوی مرکز شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به این منظور در نظر گرفته شده است، مراجعه می‌کند.

همچنین درخواست خریدار نیز باید در این سامانه به صورت موردی ثبت شود. پس از آن «اعتبار سنجی» انجام می‌گیرد و وثایق لازم تودیع می‌شود. عقد قرارداد و واریز مبلغ به حساب شرکت دانش بنیان مرحله نهایی این فرایند را در بر می‌گیرد.

گزارش از: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/۳۳


اخبار مرتبط:

راه‌اندازی پیشخوان مشاوره فنی در ۷ حوزه صنعتی

۶۰ درصد شرکت‌های دانش‌بنیان موفق به "تمدید تاییدیه" شدند

دستاوردها و مشکلات حوزه اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان و نوآورانه

توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان با امنیت کشور گره خورده است


لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات