«اسکنر سه بعدی کف پا» بومی‌سازی شد

«اسکنر سه بعدی کف پا» بومی‌سازی شد

شرکت دانش‌بنیان «پایا فناوران فردوسی» یکی از شرکت‌هایی است در زمینه تولید چندین نوع از اسکنرهای پا فعالیت دارد.

سجاد رحمن‌پور مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «پایا فناوران فردوسی» درباره تولیدات این شرکت گفت: اسکنر فشار کف پا، اسکنر سه بعدی پا، اسکنر سه بعدی کف پا، دستگاه تحلیل گام، دستگاه ساخت کفی و دستگاه سنجش قامت در این شرکت تولید می‌شود.

این فعال فناور درباره محصول «اسکنر فشار کف پا» توضیح داد: ۳ تست استاتیک، دینامیک و تعادل توسط اسکنر فشار کف پا توسط این دستگاه انجام می‌شود. که با استفاده از ۲۲۸۸ سنسور و سرعت ۱۰۰ فریم بر ثانیه با استفاده از اسکنر فشار دینامیک به کار رفته در این دستگاه فشار کف پا اندازه گیری می‌شود.

وی ادامه داد: با استفاده از نرم افزار این دستگاه اطلاعاتی کامل از بیماران به دست خواهد آمد، و نوع قوس کف پا به این طریق تشخیص داده می‌شود. و با استفاده از CoP Line نحوه گام برداشتن مورد بررسی قرار می‌گیرد و با استفاده از پروفایل فشار خروجی، نقاط پرفشار کف پای بیمار آنالیز می‌شود.

رحمن‌پور همچنین گفت: این دستگاه به راحتی قابل حمل و نقل است و می توان از آن در چند کلینیک، جهت مقاصد غربالگری و یا انتقال به اتاق بیماران در بیمارستان‌ها استفاده کرد.

این فعال فناور افزود: یکی دیگر از ویژگی‌های این دستگاه رزولوشن بالای آن است به طوری که استفاده از ۲۲۸۸ سنسور باعث شده است تا کاربر بتواند تصویری با جزئیات بالا از فشار کف پای بیمار بدست آورد. این رزولوشن بالا باعث می‌شود تا نقاط پرفشار کف پای بیمار با دقت بالایی به دست آید.

رحمن‌پور بیان کرد: آنالیز گیت با استفاده از ۱۰۰ فریم بر ثانیه باعث می‌شود تا تعداد نمونه برداری بیشتری در حالت گام برداشتن انجام شود و تحلیل کامل‌تری از مشکلات احتمالی پای بیمار به دست آید.

وی ادامه داد: بسیاری از دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور و همچنین مراکز درمانی و بیمارستان‌های کشور از این دستگاه استفاده می‌کنند.

این فعال فناور درباره میزان اشتغال‌زایی صورت گرفته در شرکت تحت مدیریت‌اش گفت: با تولید این محصولات برای ۲۵ نفر شغل ایجاد شده است.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/

اخبار مرتبط

* شتابدهنده «پرسیس‌ژن» باحضور معاون علمی‌ و‌ فناوری رییس‌جمهوری افتتاح می‌شود

* داروی ضد سرطان ایرانی با فرمولاسیون جدید وارد بازار می‌شود

* پژوهشگران حوزه پزشکی از خدمات آزمایشگاهی بهره‌مند می‌شوند

* ساخت داربست استخوانی حاوی نانوذرات بارگذاری شده

* صادرات نانو اسکوپ AFM ؛ ساخت ایران، باکیفیت، ارزان

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات