پنجمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا برگزار می‌شود

پنجمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا برگزار می‌شود

این رویداد که با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز و ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر گزار می‌شود، شامل بخش های مختلف، مسابقه، کارگاهی و آموزشی است.

این جشنواره در ۲۱ و ۲۲ فروردین ماه سال ۹۹ برگزار می شود و هدف از برگزاری آن شناسایی استعدادهای مختلف نوجوانان و جوانان و جهت بخشی به ایده‌های آنها برای ساخت آینده ایران عنوان شده است.

پس از اتمام فرایند داوری، از پروژه‌های برگزیده در این جشنواره تقدیر می‌شود و مقالات برتر دانش آموزی در مجلات معتبر بین‌المللی چاپ خواهد شد.

همچنین کسب و کارهای برتر دانش آموزی به شتاب دهنده‌های معتبر معرفی و برگزیدگان جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا به مسابقات و جشنواره های بین المللی اعزام می‌شوند .

برگزیدگان دوره قبل این جشنواره، موفق به کسب ۱۵ مدال طلا، ۹ مدال نقره و ۱۱ مدال برنز شدند. همچنین برگزیدگان موفق به دریافت جایزه ویژه برترین ایده جهانی و جایزه ویژه انجمن زنان کارآفرین جهان در مسابقات و جشنواره های بین المللی شدند .

بنا بر اعلام مسئولین این رخداد علمی، در حاشیه پنجمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا نمایشگاهی با حضور تولیدکنندگان و فروشندگان محصولات آموزشی و صنایع مرتبط با عنوان "نمایشگاه مدرسه هزاره سوم"برگزار خواهد شد.

«المپیاد علمی علوم پایه»، «ماراتون برنامه نویسی»، «ماراتون استارتاپی»، «سمینارهای علمی»، «دستاوردها و اختراعات»، «فیلم کوتاه و انیمیشن» و « محتوای دیجیتال» حوزه‌های هستند که در آنها دانش آموزان به رقابت خواهند پرداخت.

گزارش از: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/۳۳


اخبار مرتبط:

ثبت‌نام سومین المپیاد دانش‌آموزی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی سال ۹۷-۹۶

بزرگترین مسابقه ایده های خلاقانه دانش آموزان در حوزه زیست فناوری

علم‌آموزی کودکان و نوجوانان در «شهر دانایی»

از ۱۱۰ اختراع ایرانی حفاظت شد

آینده اقتصاد کشور میدان هنرنمایی جوانان دانش‌بنیان و استارتاپی است


لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات