نخبگان غیرمقیم حمل‌ونقل کشور را متحول می‌کنند

نخبگان غیرمقیم حمل‌ونقل کشور را متحول می‌کنند

سامانه همکاری‌های علمی خارج از کشور در مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شاخه‌ای از حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان است که به ایرانیان مقیم خارج از کشور اختصاص دارد. این سامانه با هدف استفاده از ظرفیت علمی و حرفه‌ای متخصصان ایرانی خارج از کشور در مراکز علمی، فناوری و صنعتی کشور، ارتقای سطح علمی و حرفه‌ای پایگاه تخصصی همکار و فراهم کردن شرایط مناسب توسعه فناوری‌های نوظهور و پیشرفته در کشور ایجاد شده است.

ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در همین راستا اقدام به حمایت و جذب نخبگانی کرده است که در حوزه‌های مختلف صنعت حمل‌ونقل در دیگر کشورها مشغول به تحصیل و یا فعالیت هستند.

در این طرح فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر که در طرازبندی دانشگاه‌ها بین یک تا ۲۰۰ قرار دارند و همچنین کارفرمایان و متخصصانی که در حوزه فنی و مهندسی در خارج از کشور در سازمان‌ها فعالیت داشته‌اند به کشور دعوت شده و در بخش‌های مورد نیاز جذب می‌شوند.

همه رشته‌های فنی و مهندسی و همچنین علوم پایه و رشته‌های مرتبط با فضایی، حمل‌ونقل پیشرفته، هوایی و دریایی به عنوان اولویت‌های ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جذب نخبگان انتخاب شده‌اند.

نخبگان ایرانی بعد از احراز نخبگی و کسب امتیازات لازم وارد مرحله دریافت حمایت‌ها از بنیاد ملی نخبگان می‌شوند. این حمایت‌ها شامل برگزاری دوره‌های تحقیقاتی، ارائه فرصت مطالعاتی و همچنین اشتغال در شرکت‌های دانش‌بنیان است. همچنین در این سامانه حمایت‌هایی مانند فراهم کردن فرصت ارائه سخنرانی و برگزاری کارگاه، استفاده از تسهیلات وام مسکن و غیره هم ارائه می‌شود.

ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قصد دارد از نخبگان ایرانی غیرمقیم که قصد بازگشت به کشور را دارند، حمایت کند و از آن‌ها در پیشبرد اهداف ستاد و توسعه صنعت حمل‌ونقل کشور بهره بگیرد.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/۲۳


اخبار مرتبط:

بررسی کوتاه  صنعت حمل و نقل ایران

شاخص‌های صنعت حمل و نقل در ایران

صنعت حمل و نقل، دروازه ورود به توسعه اقتصادی

صنعت حمل و نقل دریایی به همت متخصصان داخلی به جایگاه واقعی خود می‌رسد


لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات