رشد صنعت در دی‌ماه مثبت ۲.۳ درصد شد

رشد صنعت در دی‌ماه مثبت ۲.۳ درصد شد

رشد صنعت در دی‌ماه مثبت ۲.۳ درصد شد

به گزارش پایگاه خبری تجارت طلایی نیوز،  رضا رحمانی در حاشیه بازدید از نمایشگاه توانمندی های فنی و مهندسی ایرانی با محوریت رونق تولید در مصلی امام خمینی(ره) تهران بیان کرد: راهکار و راه حل معضلات اساسی کشور از جمله بیکاری جوانان، وابستگی ارزی، تورم و تنظیم بازار و .. رونق تولید است.

حمایت از تولید داخل باید محور سیاستها قرار بگیرد

وی با تاکید بر اینکه حمایت از تولید داخل باید محور سیاست‌ها قرار بگیرد، افزود: مابقی سیاست‌ها باید با این سیاست هماهنگ و تنظیم بشود.

رونق تولید در جای جای کشور قابل مشاهده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: امسال مردم، تولیدکنندگان و فعالان حوزه تولید بخوبی پای کار ساخت داخل و رونق تولید آمدند و این موضوع در جای جای کشور قابل مشاهده است.

رحمانی گفت: پارسال همین موقع انجمن قطعه سازان به من نامه نوشتند که ۲۸۰ هزار نفر در این حوزه یا بیکار شده اند و یا در معرض بیکاری هستند، اما امسال با اقداماتی که در راستای رونق تولید انجام شده است، نه تنها آن تعداد نیرو به سر کار خود بازگشتند بلکه ۴۰ هزار نفر نیز نیروی جدید اضافه شد.

رشد صنعت در دیماه مثبت ۲.۳ درصد شد

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: رشد تولید نیز خوب شده است، پارسال رشد در گروه صنعت طبق آمار بانک مرکزی منفی ۱۲.۵ درصد بوده ولی در دیماه امسال به مثبت ۲.۳ درصد رسیده است.

یکی از دلایل عمده مثبت شدن رشد گروه صنعت توجه به رونق تولید بوده است

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: یکی از دلایل عمده مثبت شدن رشد گروه صنعت توجه به رونق تولید و ساخت داخل بوده است که این روند باید در ماه ها و سال های آینده نیز جدی گرفته شود.

رحمانی گفت: تصمیمات و سیاستها در این حوزه باید با جدیت پیگیری و عملیاتی شود تا خدای نکرده در گروه هایی که ساخت داخل شده است دوباره به سمت واردات نرویم.

رونق تولید در همه بخش ها را با برنامه ریزی جدی گرفته ایم

وی افزود: رونق تولید و ساخت داخل در همه حوزه ها شروع شده و در حال انجام است و از نظر ما هیچ بخشی برای رونق تولید کم اهمیت نیست و همه بخش ها را با برنامه ریزی جدی گرفته ایم.

در حوزه داخلی سازی قطعات وارداتی از مرز ۲ میلیارد دلار عبور کردیم

وزیر صمت همچنین ادامه داد: سال گذشته کاهش ۳۱ درصدی را در حوزه اقلام مصرفی داشته ایم و امسال نیز در حوزه قطعاتی که قبلا واردات می شد و ساخت داخل شده است از مرز ۲ میلیارد دلار عبور کرده ایم.

رحمانی گفت: برخی موارد هم تفاهم نامه بوده که با اجرایی شدن آنها این رقم نیز بیشتر خواهد شد و گزارش تکمیلی این موارد را به اطلاع مردم خواهیم رساند.

منبع: شاتا

لینک اصل خبر در سایت تجارت طلایی نیک روش

  منبع خبر

  تجارت طلایی نیک روش

  تجارت طلایی نیک روش

  تجارت طلایی نیک روش یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات