دانشجویان در لیگ دکه جایزه مصطفی(ص) رقابت می‌کنند

دانشجویان در لیگ دکه جایزه مصطفی(ص) رقابت می‌کنند

بنیاد علم و فناوری مصطفی فراخوان ارسال آثار به نخستین لیگ تخصصی نشریات دانشجویی دکه جایزه مصطفی را منتشر کرد تا دانشجویان و صاحبان نشریات دانشجویی با ارسال یادداشت‌ها، نشریات و آثار مختلف به این لیگ، توانمندی‌های خود در این عرصه را محک بزنند.

موضوعاتی از جمله «معرفی و تببین دستاوردها و پیشرفت‌های علمی کشورهای جهان اسلام»، «نقد رویکرد مصرف‌کنندگیِ علم و ترویج رویکرد تولیدکنندگی علم» و «افزایش نقش کشورهای اسلامی در معادلات بین‌المللی» به عنوان محورهای این فراخوان انتخاب شده است.

همچنین «علم و اقتصاد دانش­بنیان و جایگاه شرکت‌های دانش­بنیان در پیشرفت جوامع»، «علم؛ وسیله قدرت­یافتن کشورهای اسلامی»، «دلایل اهمیت مرجعیت علمی برای کشورهای جهان اسلام و همکاری موثر در علم» و «فناوری و نوآوریِ جهان اسلام در جهت تحقق تمدن نوین اسلامی» از دیگر موضوعات منتخب است.

پس از ارزیابی، آثار در قالب چهار محور از جمله «بهترین یادداشت»، «بهترین نشریه»، «بهترین طرح جلد»و «بهترین یادداشت دانشجویان غیر­ایرانی»، به آثار اول تا سوم به ترتیب ۱۵میلیون، ۱۰ میلیون و ۵ میلیون ریال اهدا خواهد شد.

فراخوان ارسال آثار به لیگ تخصصی نشریات دانشجویی دکه جایزه مصطفی(ص) از بهمن­ماه امسال آغاز و تا پایان خردادماه سال ۱۳۹۹ ادامه دارد.

دانشجویان و صاحبان نشریات دانشجویی برای شرکت در این رویداد می­توانند با مراجعه به سایت لیگ دکه به نشانی l-dakkeh.ir ثبت­نام کنند.

بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) در راستای ایجاد زیست‌بومی برای ارتقاء سطح علمی کشورهای اسلامی و شبکه‌سازی دانشمندان جهان اسلام، فعالیت‌هایی را در راستای تبیین علم و فناوری به عنوان گفتمان عمومی جامعه و ایجاد نشاط و انگیزه علمی در جامعه دانش‌آموزی، دانشجویی و دانشمندان جوان در سطح جهان اسلام برنامه‌ریزی کرده است.

براساس سند اجرایی جایزه پیامبر اعظم، دکتر سورنا ستاری (معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری) رییس شورای سیاست‌گذاری و مهدی صفاری نیا (رییس پارک فناوری پردیس معاونت علمی) دبیر شورای سیاست‌گذاری این جایزه است .

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/۲۳

اخبار مرتبط:

جایزه مصطفی (ص) به برگزیدگان اعطا شد

جایزه جهانی مصطفی(ص)، نشان عالی علم و فناوری جهان اسلام

جایزه مصطفی در خدمت جامعه اسلامی

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات