کسب وکارها نیازمند حمایت هستند

کسب وکارها نیازمند حمایت هستند

کسب وکارها نیازمند حمایت هستند

به گزارش پایگاه خبری تجارت طلایی نیوز، یک عضو اتاق بازرگانی ایران معتقد است با توجه به اینکه با گسترش کرونا کسب و کارهای داخلی تحت تاثیر این ویروس قرار گرفته‌اند، دولت و دیگر نهادهای تصمیم‌گیر باید تلاش کنند بالاترین سطح از حمایت ممکن را برای آنها در نظر بگیرند.

خسرو فروغان گران‌سایه اظهار کرد: بسیاری از بخش‌های اقتصادی ایران تحت تاثیر تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا بر ضد اقتصاد و مردم ایران در سال‌های گذشته با مشکلات و محدودیت‌هایی مواجه شده‌اند اما تلاش کردند با این وجود کار خود را ادامه داده و فعالیت‌هایشان را حفظ کنند.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی استفاده حداکثری از تمام ظرفیت‌های موجود اهمیت فراوانی دارد و در این بین برای بسیاری از کسب و کارهای داخلی، شرایط بازار شب عید، همین ظرفیت و فرصت طلایی به حساب می آید.

به گفته فروغان گران‌سایه، در شرایطی که بسیاری از اصناف خود را آماده کرده بودند تا با افزایش تقاضا و فروش در هفته‌های پایانی سال، مشکلات ماه‌های گذشته را پشت سر بگذارند اما با ورود کرونا به کشور عملا این انتظار به جایی نرسید و بسیاری از کسب و کارها با مشکلات جدی مواجه شدند.

این عضو اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: از کسب و کارهایی همچون رستوران ها و کافه‌ها گرفته که در طول هفته‌های گذشته عملا یا تعطیل شده‌اند یا مشتری ندارند تا برخی صنف‌ها که به طور سنتی در بازار شب عید بیشترین فروش خود را انجام می‌دهند، همگی تحت تاثیر کرونا قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه این اصناف نیاز به حمایت دولت دارند، گفت: این حمایت‌ها نه در سطح شعار که باید در سطح عمل باشد. زیرا وقتی شعاری داده می‌شود اما در عمل اتفاقی رخ نمی‌دهد، حتی برنامه ریزی‌های مستقل بنگاه اقتصادی نیز با مشکل مواجه می‌شود. از این رو در شرایط فعلی و با هدف حمایت از کسب و کارها باید تسهیلاتی واقعی و هدفمند در نظر گرفته شود.

دولت اعلام کرده با توجه به شرایط ناشی از ویروس کرونا در حوزه‌های مختلف به کسب و کارها و فعالیت‌های اقتصادی تسهیلاتی ارائه خواهد کرد.

منبع: ایسنا

لینک اصل خبر در سایت تجارت طلایی نیک روش

  منبع خبر

  تجارت طلایی نیک روش

  تجارت طلایی نیک روش

  تجارت طلایی نیک روش یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات