برای نخستین بار در قم نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار مجازی برگزار می شود

برای نخستین بار در قم نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار مجازی برگزار می شود


دبیر نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان قم گفت: به دلیل محدودیت های ناشی از ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی مصوب، بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار به صورت مجازی برگزار می شود.
دکترسید حسین اخوان علوی، با اعلام اینکه نمایشگاه از تاریخ ۲۹ آذرماه تا ۵ دی ماه سال جاری در بستر وب برگزار می شود گفت: شعار امسال نمایشگاه مطابق با منویات مقام معظم رهبری با عنوان پژوهش و فناوری در خدمت جهش تولید خواهد بود.
زیر ساخت های برگزاری نمایشگاه مجازی فراهم است
رئیس پارک علم و فناوری استان قم با تاکید براینکه برخلاف وضعیت اقتصادی کشور فناوران و نخبگان فناور بدون توجه به آسیب های ناشی از شیوع کرونا در بستر رشد و توسعه و پیشرفت حرکت می کنند گفت:خوشبختانه حرکت رو به رشد و توسعه ای شرکت های فناور در دوران کرونا بسیار چشمگیر و قابل ستایش بوده است به طوری مورد توجه و تمجید مسئولان ارشد کشوری قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه تجربه برگزاری نمایشگاه در فضای وب تجربه ارزنده و مهمی خواهد بود گفت: بدون شک برگزاری نمایشگاه به صورت حضوری و چهره به چهره تاثیرگذاری و حس و حال خاصی دارد که قابل توصیف نیست و متاسفانه در سال جاری به دلیل شرایط ویژه از نعمت بزرگ حسن همجواری با غرفه داران و بازدیدکنندگان محروم هستیم.

دبیر نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار قم با تاکید براینکه سعی خواهیم کرد نمایشگاه فضای مجازی را با همان کمیت و کیفیت سال های گذشته برگزار کنیم گفت: برگزاری نمایشگاه مجازی بار دیگر توانمندی و ظرفیت های فناوران را در مدیریت هوشمند جامعه با کمترین هزینه و در راستای تامین منافع و بهره وری اقتصادی کشور به منصه ظهور خواهد گذاشت.
مدیریت اقتصادی کشور باید هوشمند و فناورانه باشد
دکتر اخوان علوی به مهمترین برنامه‌های استانی هفته پژوهش و فناوری اشاره کرد و گفت: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار و رونمایی از دستاوردهای جدید با رویکرد کارافرینی و مهارت آموزی، برگزاری جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری استان، برگزاری جشنواره دانش آموزی و تجلیل از دانش آموزان پژوهشگر و فناور و برگزاری نشست‌های تخصصی و سمینارهای علمی پژوهشی از جمله اقدامات برنامه ریزی شده در این ایام است.
شایان ذکر است با اعلام کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد هفته پژوهش و فناوری استان قم، برگزاری جشنواره و آیین تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری ۱۸ آذرماه و نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان قم از ۲۹ آذرماه تا ۵ دی ماه برگزار خواهد شد. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت:www.qomstpfair.ir مراجعه فرمایند.


لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری قم

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری قم

  پارک علم و فناوری قم

  پارک علم و فناوری قم یک پارک علم و فناوری در شهر قم می باشد

   نظرات