مجوز "شرکت خلاق" توسط دو واحد فناور عضو پارک علم و فناوری گلستان اخذ شد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری گلستان، شرکت «سامان فیلم گلستان» مستقر در مرکز رشد جامع پارک علم و فناوری گلستان که در حوزه صنایع دیداری و شنیداری و شرکت «نوبر سرزمین سبز پارس(مزرعه توسکا)» مستقر در مرکز رشد کشاورزی این پارک که در حوزه اگریتوریسم یا گردشگری کشاورزی فعالیت می‌کنند، موفق به کسب تاییدیه تبدیل به " شرکت خلاق " از سوی کارگروه برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شدند.

شرکت «سامان فیلم گلستان» پاییز امسال موفق شد نخستین تلویزیون اینترنتی روستایی کشور را با هدف نمایش زیبایی‌های زندگی، آداب‌ و ‌رسوم و سبک زندگی روستاییان و با محوریت فرهنگ روستا افتتاح و راه‌اندازی نماید.

این شبکه تلویزیونی در راستای شعار "رونق و جهش تولید" زیر نظر پارک علم و فناوری گلستان و با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صداوسیمای جمهوری اسلامی و سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) راه‌اندازی شده است.

شرکت «نوبر سرزمین سبز پارس» (مزرعه توسکا) نیز به عنوان اولین مزرعه گردشگری کشور موفق به اخذ پروانه بهره‌برداری درحوزه گردشگری کشاورزی گردیده است. این مزرعه شامل بخش‌هایی از قبیل باغ تمشک، مزرعه توت‌فرنگی، مزرعه سبزی و صیفی‌جات، مزرعه حیوانات، پرورش ماهی و زنبور عسل و  فضای آموزشی و تفریحی می‌باشد؛

از جمله فعالیت‌ها و اهداف این مزرعه، استفاده از مدل فروش داخل مزرعه برای محصولات خود در قالب بازارچه مزرعه، برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزش کشاورزی، ایجاد فضای کشاورزی اشتراکی و ارائه کار داوطلبانه برای بازدیدکنندگان جهت مشارکت در فعالیت‌های مزرعه می‌باشد.

گفتنی است؛دو واحد فناور دیگر عضو پارک علم و فناوری گلستان (شرکت کارآفرینان جوان اردیبهشت و شرکت خانه سفال جرجان) نیز هم‌اکنون روند اخذ مجوز فعالیت به عنوان "شرکت خلاق" را طی می‌نمایند.

شایان ذکر است؛ عنوان "خلاق" معادل "دانش‌بنیان" برای شرکت‌های فعال در حوزه صنایع خلاق می‌باشد؛ صنایعی که در آنها خلاقیت، مهارت، دانش و استعداد تولیدکنندگان، ویژگی‌های اصلی کسب‌وکار را تشکیل می‌دهند را صنایع خلاق می‌گویند؛ استفاده از برون‌دادهای فکری و ذوقی انسان که ماهیت هنری و فرهنگی دارد، شاخصه بارز این صنایع می‌باشد. صنایع خلاق از همگرایی صنایع فرهنگی، تکنولوژی و خلاقیت‌های انسانی شکل می‌گیرد.

محصولات شرکت‌های خلاق را می‌توان در حوزه‌های کسب‌وکارهای دیجیتال و فضای مجازی/ صنایع دیداری و شنیداری/ میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی/ هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی/ بازی، اسباب‌بازی و سرگرمی/ طراحی و معماری/ نشر، چاپ و کتابخانه/ گیاهان داروئی و طب‌‍ سنتی دسته‌بندی کرد.

  لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری گلستان

   منبع خبر

   پارک علم و فناوری گلستان

   پارک علم و فناوری گلستان

   پارک علم و فناوری گلستان یک پارک علم و فناوری در شهر آق قلا می باشد

    نظرات