امضای تفاهم‌نامه تاسیس مرکز نوآوری و خلاقیت فرهنگی

امضای تفاهم‌نامه تاسیس مرکز نوآوری و خلاقیت فرهنگی

مراسم امضا و تبادل تفاهم‌نامه تاسیس مرکز نوآوری و خلاقیت فرهنگی مدرس با مشارکت پارک علم و فناوری دانشگاه  تربیت‌مدرس و  نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر سید مهدی ساداتی نژاد در سخنانی پیرامون اهداف تاسیس این مرکز و اهمیت آن اظهار داشتند: امروز تمام‌ تلاش ما این است که از تمامی ظرفیت‌های موجود برای عملی شدن ایده‌های خلاق و نوآورانه فرهنگی دانشگاهیان با توجه به امکانات موجود در پارک علم و فناوری استفاده نماییم تا  دانشجویان بتوانند در کنار فعالیت‌های علمی خود، در حوزه‌های تخصصی نیز وارد فعالیت‌های کاربردی دانش‌بنیان و پدیده‌های استارت‌آپی  با رویکرد فرهنگی شوند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس در ادامه افزود: با توجه به تاسیس مرکز حوزه دانشجویی معنا در دانشگاه تربیت مدرس، این مجموعه نیز به‌عنوان بازوی اجرایی این مرکز می‌تواند به ایجاد انگیزه بیشتر برای جذب دانشجویان به فعالیت‌های هم‌زمان علمی و تخصصی کمک کنند.

در ادامه این مراسم دکتر مسعود ابراهیمی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس نیز اظهار داشتند: پارک علم‌و فناوری تمام تلاش خود را برای حمایت از ایده‌های نوآورانه‌ی دانشگاهیان در حوزه فرهنگی و دینی در قالب فرآیندهای موجود پارک به کار خواهد گرفت تا در قالب مفاد این تفاهم‌نامه بتوانیم شاهد رشد و شکوفایی اقدامات دانشجویان باشیم.

لازم به ذکر است که از اهداف این مرکز «حمایت از ایده‌های نوآورانه دانشگاهیان در حوزه‌های فرهنگی و دینی»،«کمک به تدوین، راه‌اندازی و عملیاتی شدن ایده‌ها در قالب ضوابط و مقررات پارک علم ‌و فناوری دانشگاه» و «ایجاد روحیه‌ی امید و انگیزه بخشی به دانشگاهیان، در راستای رشد استعدادها و زمینه‌سازی جهت انجام خدمت در عرصه‌های فرهنگی» می‌توان نام برد.

در پایان این مراسم و پس از تبادل تفاهم‌نامه‌ها مابین دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس و پارک علم و فناوری این دانشگاه، مقرر گردید پس از طی مراحل مقدماتی و اطلاع‌رسانی به دانشگاهیان جهت ثبت‌نام و ارائه ایده‌ها و طرح نوآورانه‌ی خود، مراسم رسمی افتتاح مرکز به‌زودی برگزار گردد.

ساعت ۱۱:۰۰ – ۹۹/۱۲/۰۴

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس

  پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس

  پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس یک پارک علم و فناوری در شهر تهران می باشد

   نظرات