حضور فعال شرکت کیمیاگران پسماند سرزمین پارس در طرح “مدیریت اجتماعی پسماند”

حضور فعال شرکت کیمیاگران پسماند سرزمین پارس در طرح “مدیریت اجتماعی پسماند”

به گزارش مرکز رشد و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در نخستین جلسه مدیریت اجتماعی پسماند روستایی با عنوان اینکه حل مشکل پسماند یکی از اولویت‌های جدی مازندران است و با توجه به اینکه پسماند استان‌های شمالی یکی از دغدغه‌های جدی مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور است، افزود: ماموریت قانونی ما برنامه‌ریزی جهت کاهش تولید و دفع بهداشتی زباله است.

استاندار مازندران، “مدیریت اجتماعی پسماند” را یک طرح واحد برای رفع معضل پسماند روستایی مازندران برشمرد و افزود: اجرای طرح واحد در سطح روستاها نه‌تنها سبب کاهش تولید زباله شده بلکه آلایندگی و مشکلات زیست‌محیطی را کاهش می‌دهد.

حسین زادگان با اشاره به عملکرد اداره کل امور روستایی و شوراها، از مدیرکل روستایی و امور شوراها به‌عنوان نماینده تام‌الاختیار خویش در طرح مدیریت اجتماعی پسماند (ماپ) یاد کرد و گفت: با توجه به تفویض اختیاری که در این طرح به اداره کل روستایی شده است همه فرمانداران و بخشداران موظف هستند در اجرای این طرح با این اداره کل همکاری کرده و برای عدم همکاری هیچ عذر و بهانه‌ای قابل‌قبول نیست.

استاندار مازندران با اشاره به اهمیت موضوع پسماند افزود: موضوع پسماند باید اولویت اصلی و جدی فرمانداران و بخشداران بوده و نباید انتخابات را بهانه‌ای برای عدم اجرای این طرح عنوان کنند.

نماینده عالی دولت در استان اظهار کرد: برای اجرای طرح ماپ همه دستگاه‌های اجرایی باید مشارکت جدی داشته باشند و حداکثر زمان اجرای طرح ماپ دو هفته می‌باشد و بخشداران و دهیاران جهت آموزش و تهیه زمین دو هفته برای “مدیریت اجتماعی پسماند” وقت دارند.

لازم به ذکر است، شرکت کیمیاگران پسماند سرزمین پارس به مدیرعاملی عارف آهنگر دارابی با ایده محوری مدیریت اجتماعی پسماند (ماپ) مستقر در مرکز رشد، در این طرح حضور فعال دارد.

لینک اصل خبر در سایت مرکز رشد واحدهای فناوری طبرستان

  منبع خبر

  مرکز رشد واحدهای فناوری طبرستان

  مرکز رشد واحدهای فناوری طبرستان

  مرکز رشد واحدهای فناوری طبرستان یک مرکز رشد در شهر ساری می باشد

   نظرات