روز قدس نمایش اتحاد و همبستگی ملت‌های آزادیخواه جهان ...

روز قدس نمایش اتحاد و همبستگی ملت‌های آزادیخواه جهان ...

بسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

«الَّذِینَ اُخْرِجُوا مِنْ دِیَارِهِمْ بِغَیْرِ حَقٍّ اِلَّا اَنْ یَقُولُوا رَبُّنَا اللَّهُ وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِیَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ یُذْکَرُ فِیهَا اسْمُ اللَّهِ کَثِیرًا وَلَیَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ یَنْصُرُهُ اِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ» (حج/۴۰)
«همان کسانی که به ناحق از خانه‌هایشان بیرون رانده شدند [آن‌ها گناهی نداشتند]جز اینکه می‌گفتند پروردگار ما خداست و اگر خدا بعضی از مردم را با بعض دیگر دفع نمی‌کرد صومعه‌ها و کلیسا‌ها و کنیسه‌ها و مساجدی که نام خدا در آن‌ها بسیار برده می‌شود سخت ویران می‌شد و قطعاً خدا به کسی که [دین]او را یاری می‌کند یاری می‌دهد چرا که خدا سخت نیرومند شکست‏ ناپذیر است:
روز قدس روز اسلام و روز دفاع از حقی غصب شده است. امروز مسئله‌ی فلسطین شاخص میان دو وضعیت «پایبندی» و یا «ضدیت» با اصول انسانی است. در همین راستا با ابتکار رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان تبدیل به نماد استکبارستیزی و مجمع عظیم برائت آزادگان جهان از زورگویی دژخیمان صهیونیستی، ورای نژاد، مذهب، ملیّت و گرایش‌های سیاسی شده است. روزی که امام عظیم الشان این سنگ بنای ارزشمند را بنا نهادند خیلی‌ها بر این باور بودند که روز قدس در یک قالب بسیار محدود و در حدود ایران اسلامی بصورت تشریفاتی برپاخواهد شد، اما امروز دشمن در طول سال به فکر این است که چگونه این جریان را متوقف و کمرنگ کند و از پویایی آن جلوگیری کند.
روز قدس قابل مصادره نیست، زیرا از نظر زمانی به گونه‌ای است که همه می‌توانند بر روی آن توافق داشته باشند و به عنوان روز اسلامی و روز مسلمانان نامگذاری شده که بسیار ارزشمند است و اهمیت آن این است که هر روز رشد و توسعه پیدا می‌کند و هر سال بهتر از سال‌های قبل حتی در کشور‌های اروپایی با وجود فشار‌های بسیار و موانع اساسی رشد پیدا می‌کند.
بیش از هفت دهه است که صهیونیست‌ها با حمایت دولت‌های استعمارگر غربی و سکوت سازمان‌های به اصطلاح حقوق بشری ضمن اشغال سرزمین فلسطین و تشکیل دولت جعلی، مردم کشور فلسطین را با کشتار و جنایت از سرزمین آبا و اجدادی خود بیرون رانده‌اند. در حالیکه منادیان دروغین حقوق بشر، داعیه داران صلح جهانی و دنیای عاری از خشونت و دموکراسی غربی چشم‌های به ظاهر حقیقت بینشان را به نسل کشی ها، غارت ها، قتل و تجاوز‌ها و اشغالگری‌های سفاکان صهیونیست بسته اند وسند رسوایی شان با سکوت در برابرکشته شدن غیرنظامیان، کودکان، زنان و پیران بی دفاع در فلسطین، افغانستان، عراق، سوریه، یمن و لبنان، لکه‌ای ننگین و سیاه بر چهره کریه آنان نشانده است. اما با مجاهدت‌های نیرو‌های مقاوم، رژیم اشغالگری که روزگاری آرزوی نیل تا فرات را در سر داشت، امروز هیمنه نظامی خود را با شکست‌های پیوسته سال‌های اخیر از دست داده و با توسل به توطئه‌هایی نظیر معامله قرن و یا منع برگزاری انتخابات در قدس شریف برای ادامه حیات خود دست و پا می‌زند غافل از این که به مدد الهی تمام خدعه‌های رژیم غاصب بزودی با شکست مواجه خواهد شد. تجربه تاریخی نشان می‌دهد که در برابر ظالم جز با اقتدار و قوت و مقاومت نمی‌توان ایستاد. سال هاست که منادیان مذاکره و مصالحه با آمریکای جهانخوار و صهیونیست‌های جنایتکار نیز به این مهم پی برده اند و به غیر قابل اعتماد بودن این خون آشام‌های روزگار اذعان دارند.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان

  پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان

  پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان یک پارک علم و فناوری در شهر سمنان می باشد

   نظرات