فروش آمازون در فصل اول سال ۲۰۲۱ از مرز...

فروش آمازون در فصل اول سال ۲۰۲۱ از مرز...

فروش آمازون در فصل اول سال ۲۰۲۱ از مرز ۱۰۰میلیارد دلار گذشت

آمازون در فصل اول ۲۰۲۱ موفق‌ به ثبت فروش خالص ۱۰۸٫۵میلیارد دلار شده است که از رشد سالانه‌ ۴۴درصدی خبر می‌دهد. درآمد شرکت تحت مدیریت جف بزوس در این بازه‌ زمانی تقریبا چهار برابر افزایش یافته است. آمازون (Amazon) با وجود آثار منفی همه‌گیری ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ به موفقیت مالی چشم‌گیری دست پیدا کرد و به‌ نظر می‌رسد که این روند کماکان ادامه خواهد داشت.

کمپانی آمازون اخیرا جدیدترین گزارش مالی خود را که مربوط به ماه‌های ژانویه تا مارس ۲۰۲۱ (اواسط دی ۱۳۹۹ تا اواسط فروردین ۱۴۰۰) است، منتشر و اعلام کرد که در این بازه‌ زمانی فروش خالص ۱۰۸٫۵میلیارد دلار را ثبت کرده است. آمازون در سه‌ماهه‌ نخست سال ۲۰۲۰ فروش خالص ۷۵٫۵میلیارد دلاری را ثبت کرده بود و این یعنی فروش خالصش با رشد سالانه‌ ۴۴درصدی مواجه شده است.

آن‌طور که ورج گزارش می‌دهد، سود آمازون با رشد انفجاری مواجه شده و در فصل اول سال جاری میلادی به ۸٫۱میلیارد دلار رسیده است. در فصل اول ۲۰۲۰ سود آمازون ۲٫۵میلیارد دلار گزارش شده بود. آمازون انتظار دارد در سه‌ماهه‌ دوم سال ۲۰۲۱ نیز فروش خالص بیشتر از ۱۰۰میلیارد دلار را ثبت کند. این فروشگاه آنلاین بزرگ که شعبه‌های زیادی در سراسر دنیا دارد، پیش‌بینی کرده است که فروش خالصش در فصل جاری میلادی به ۱۰۰ تا ۱۱۶میلیارد دلار برسد.

رشد چشم‌گیر آمازون باعث شده است تا توجه دولت ایالات متحده به این شرکت بیشتر از قبل شود. حساب کاربری AmazonNews@ مدتی پیش در اقدامی بحث‌برانگیز اعضای کنگره‌ آمریکا را به دلیل وضع قوانین مالیاتی مورد انتقاد قرار داد. این حساب کاربری به شکل علنی گزارش‌هایی با محوریت «ادرارکردن بعضی از کارکنان آمازون در بطری به‌ خاطر نداشتن وقت» را تکذیب کرد. حساب کاربری آمازون در توییتی خطاب به یکی از نماینده‌های ایالات متحده به نام مارک پوکان گفته بود: «شما واقعا ماجرای ادرار در بطری را باور ندارید،‌ درست است؟» مدتی بعد شاهد عذرخواهی رسمی این حساب کاربری از مارک پوکان بودیم.

جف بزوس اخیرا آخرین نامه‌ خود را در سِمَت مدیرعاملی آمازون با سرمایه‌گذاران این شرکت به اشتراک گذاشت. او در این نامه‌ نوشته است: تعداد مشترکین سرویس آمازون پرایم به ۲۰۰میلیون نفر افزایش پیدا کرده است. این سرویس در سه‌ماهه‌ پایانی سال ۲۰۱۹ دارای ۱۵۰میلیون مشترک بود.

در سه‌ماهه‌ سوم سال جاری میلادی، اندی جسی جای جف بزوس را به‌عنوان مدیرعامل آمازون می‌گیرد. جسی کنترل یکی از غول‌های صنعت تجارت الکترونیک را به دست خواهد گرفت که ظاهرا حتی در سخت‌ترین شرایط هم فروش و سود عالی کسب می‌کند. اندی جسی از همان آغاز کار باید با شماری از مسائل فعلی آمازون که یکی از مهم‌ترین آن‌ها تمایل کارکنان به ایجاد اتحادیه است، دست‌و‌پنجه نرم کند. به‌دنبال تلاش ناموفق برای ایجاد اتحادیه در بسمر آلاباما، یکی از کارکنان اخراجی آمازون در تلاش است تا در دیگر انبارهای این شرکت اتحادیه ایجاد کند.

لینک اصل خبر در سایت تجارت طلایی نیک روش

  منبع خبر

  تجارت طلایی نیک روش

  تجارت طلایی نیک روش

  تجارت طلایی نیک روش یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات