استقرار ۳۰ واحد فناور در مرکز رشد بروجرد/ آماده حمایت از صاحبان ایده هستیم

استقرار ۳۰ واحد فناور در مرکز رشد بروجرد/ آماده حمایت از صاحبان ایده هستیم

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور بروجرد از استقرار ۳۰ واحد فناور در این مجموعه خبر داد و گفت: مرکز رشد بروجرد این آمادگی را دارد از کسانی که صاحب ایده و طرح هستند حمایت های لازم برای تولید و تجاری سازی ایده ها را داشته باشد.

مجید پیرداده با اشاره به اینکه مرکز رشد واحدهای فناور بروجرد از سال ۱۳۹۲ تاسیس شده است، اظهار داشت: در حال حاضر در این مرکز تعداد ۳۰ واحد فناور در حوزه های برق، الکترونیک، آی تی، صنایع دستی، مکانیک و ... مستقر هستند و فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه مرکز رشد واحدهای فناور بروجرد و پارک علم و فناوری لرستان حمایت هایی را از واحدهای فناور مستقر در این مجموعه دارند، تصریح کرد: از جمله این حمایت ها می توان به ارائه تسهیلات قرض الحسنه برای نمونه سازی و تجاری سازی محصولات فناورانه این واحدها اشاره کرد.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور بروجرد با تاکید بر اینکه یکسری کمک هزینه های دیگر نیز برای واحدهای فناور مستقر در مراکز رشد تعریف شده است، افزود: این کمک هزینه ها شامل حمایت های مالی ویژه حضور در کارگاه های آموزشی، ارائه خدمات آزمایشگاهی، کمک هزینه حضور در نمایشگاه های داخلی و بین المللی و ... می شود.

پیرداده با اشاره به اینکه همچنین شرکت های خدماتی را برای حوزه فروش و بازاریابی محصولات شرکت های فناور جذب کرده ایم، گفت: واحدهای فناوری که نمونه محصول خود را تولید کرده اند و آن محصول قابلیت تولید انبوه، تجاری سازی و صادرات دارد، با مشارکت شرکت های خدماتی مذکور می توانند محصولات خود را به فروش برسانند.

وی با بیان اینکه با اصحاب رسانه و خبرگزاری های استان نیز رایزنی کرده ایم تا شرکت های فناور و محصولات تولیدی آن ها را معرفی کنند.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رایزنی با بنیاد برکت گفت: این مجموعه تسهیلات حمایتی خوبی دارد و با توجه سطح همکاری خوبی که بین بنیاد برکت و مجموعه پارک علم و فناوری لرستان شکل گرفته است، حمایت های لازم از شرکت های فناور رقم خواهد خورد.

پیرداده با تاکید بر اینکه در این مدت چندین دوره آموزشی مد نظر و مورد نیاز واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد بروجرد را برگزار کرده ایم، اظهار داشت: دوره آموزشی قوانین کار که واحدهای فناور روزانه با آن ها سر و کار داشتند از جمله دوره های برگزار شده بوده است؛ همچنین در حوزه قوانین مالیاتی و تامین اجتماعی با همکاری اداره امور مالیاتی و مجموعه تامین اجتماعی استان دوره های آموزشی را برگزار کرده ایم.

وی با بیان اینکه مرکز رشد بروجرد این آمادگی را دارد از کسانی که صاحب ایده و طرح هستند یا ثبت اختراع دارند حمایت های لازم را داشته باشد، تصریح کرد: صاحبان ایده می توانند در قالب هسته های فناور جذب مراکز رشد شوند و از حمایت هایی که مجموعه پارک علم و فناوری استان دارد، بهره مند شوند.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری استان لرستان

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری استان لرستان

  پارک علم و فناوری استان لرستان

  پارک علم و فناوری استان لرستان یک پارک علم و فناوری در شهر خرم آباد می باشد

   نظرات