دانشگاه‌ها تا ۴۰ درصد یارانه خرید «تجهیزات و مواد آزمایشگاهی» دریافت می‌کنند

دانشگاه‌ها تا ۴۰ درصد یارانه خرید «تجهیزات و مواد آزمایشگاهی» دریافت می‌کنند

عبدالرضا مجدالدین، قائم مقام نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت با اشاره به آمار فروش تجهیزات در ششمین دوره نمایشگاه، از ارسال نامه اطلاع رسانی به کلیه مراکز دانشگاهی کشور در خصوص فرآیند خرید از هفتمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت خبر داد .

وی با بیان اینکه در ششمین دوره نمایشگاه تجهیزات تاکنون حدود ۱۱۰ میلیارد تومان فروش محصول اتفاق افتاده که بیش از ۲۵ درصد این مبلغ را معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان "یارانه" به دانشگاه‌ها و مراکز علمی داده است گفت: در مجموع محصولات ساخت ایران طی شش دوره برگزاری نمایشگاه، نزدیک به ۵۰۰ میلیارد تومان فروش داشته و تجهیزات ومواد مورد نیاز دانشگاه‌ها از این طریق تامین شده است .

مدیرکل دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای ایجاد تعامل بیشر میان دانشگاه و زیست بوم دانش بنیان کشور، اظهار کرد: در این خصوص به‌منظور حمایت از شرکت های دانش بنیان و فناور حاضر در نمایشگاه در سال رونق تولید در جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان، برای بروز رسانی و تامین نیازهای تجهیزات آموزشی و پژوهشی دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی، تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

مجد الدین افزود: «معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همانند سال‌های گذشته و در تعامل و همکاری نزدیک با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ نسبت به برگزاری هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران هم‌زمان با بیستمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور اقدام کرده است. بر اساس سطح‌بندی محصولات بخشی از مبلغ خرید تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران توسط مراکز علمی و پژوهشی دولتی بین ۱۰ تا ۴۰ درصد موردحمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار خواهد گرفت . »

همچنین به‌منظور تسهیل در ارائه حمایت‌ها، کلیه فرایندها (اعم از ثبت پیش فاکتور و پیگیری بعدی آن‌ها) به‌صورت الکترونیکی انجام خواهد شد، اعضای هیئت‌علمی می‌توانند پیش از حضور در نمایشگاه، از طریق سامانه نمایشگاه به نشانی www.iranlabexpo.ir ، فهرست شرکت‌ها و محصولات حاضر در نمایشگاه، مشخصات و مستندات فنی آن‌ها را مشاهده کنند و مقایسه‌های لازم را با محصولات مشابه انجام دهند. همچنین مشخصات تماس خریداران دوره‌های قبل نیز به‌منظور آگاهی از کیفیت و عملکرد محصولات، در سایت قابل‌رویت است .

بنا بر اعلام دفتر دفتر هماهنگی دانش، صنعت و بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، قبل از برگزاری نمایشگاه امکان صدور پیش فاکتور توسط شرکت‌ها وجود دارد اما این دفتر توصیه کرده است که هریک از اعضای هیئت‌علمی، ضمن بازدید از نمایشگاه، محصولات را به صورت حضوری بررسی و پس از مذاکره، پیش فاکتور دریافت کنند .

علاوه بر این معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بعد از برگزاری نمایشگاه کلیه پیش‌فاکتورهای ثبت‌شده را دسته‌بندی و برای اولویت‌بندی، تایید و عقد قرارداد در کارتابل الکترونیکی نماینده رسمی که از سوی آن دستگاه معرفی می‌شود، قرار خواهد داد. فرمت معرفی نماینده رسمی و رابط سامانه نیز از سایت قابل دانلود است .

این نمایشگاه از ۲۶ تا ۲۹ آذرماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می شود، علاقه مندان می توانند، علاوه بر مراجعه به نشانی اینترنتی سایت، با شماره ۰۲۱۸۳۵۳۳۵۵۵ نیز تماس بگیرند.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/۳۳


اخبار مرتبط:

ارسال نامه اطلاع رسانی در خصوص فرآیندهای خرید از هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت به کلیه دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی سراسر کشور

راهبرد علمی و تجاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در هفتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت

ایران در ساخت تجهیزات آزمایشگاهی توانمند است

دیر یک شرکت نوآور: حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری واردات بی رویه را محدود کرد.


لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

منبع خبر

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

    نظرات