پیشگیری از قاچاق با اخذ شناسه کالا و...

پیشگیری از قاچاق با اخذ شناسه کالا و...

پیشگیری از قاچاق با اخذ شناسه کالا و رهگیری برای تولیدکنندگان

پیشگیری از قاچاق با اخذ شناسه کالا و رهگیری برای تولیدکنندگان

عباس هاشمی مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت اعلام کرد که اخذ شناسه کالا و شناسه رهگیری را برای تولیدکنندگان در راستای ایجاد یک شبکه موثر برای جلوگیری از قاچاق کالا در دستور کار داریم.

هاشمی افزود: بزرگ‌ترین مشکلی که صنعت لوازم خانگی را مورد تهدید قرار می‌دهد، قاچاق است که برای جلوگیری از قاچاق، موضوع تخصیص کد شناسه کالا و شناسه رهگیری را با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دستور کار قرار دادیم.

وی تصریح کرد: اگر تولیدکنندگان تا پایان سال شناسه رهگیری خود را نیز اخذ کنند، شبکه موثری برای مبارزه با قاچاق قطعا در کشور شکل خواهد گرفت.

مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت درخصوص تعمیق ساخت داخل نیز افزود: ساخت داخل از سیاست‌های اصلی وزارت صمت است و در همین راستا میز تعمیق ساخت داخل لوازم خانگی را با کاهش ارزبری ۲۵۰ میلیون یورویی در نیمه دوم دی‌ماه برگزار می‌کنیم تا تولیدکنندگانی که به تعمیق ساخت داخل مبادرت ورزیدند و میزان ساخت داخل آنها نیز رقم قابل توجهی است، محصولات تولیدی خود را در قالب قراردادها رونمایی کنند.

هاشمی ادامه داد: میز ساخت داخل در حوزه تاسیسات (صنایع حرارتی – برودتی) را با ۵۰ میلیون یورو کاهش ارزبری پس از میز ساخت داخل لوازم خانگی برگزار خواهیم کرد.

وی درخصوص احیای برندهای تولیدی راکدی که مردم با آنها خاطره دارند، نیز تصریح کرد: این موضوع در دستور کار قرار دارد که در همین راستا برند آزمایش اکنون در حال برون سپاری محصولات خود است.

مدیر کل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت اضافه کرد: در گرمسار کلنگ‌زنی ساخت کارخانه جدید تولید محصولات با برند ارج شروع شده است که البته انتخاب محصول را نیز انجام داده‌اند و به دنبال تولید با این برند هستند.

منبع: شاتا
لینک اصل خبر در سایت تجارت طلایی نیک روش

منبع خبر

تجارت طلایی نیک روش

تجارت طلایی نیک روش

تجارت طلایی نیک روش یک شرکت در شهر تهران می باشد

    نظرات