شیرآلات هوشمند صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کشور «ایران‌ساخت» شد

شیرآلات هوشمند صنعت نفت، گاز و پتروشیمی کشور «ایران‌ساخت» شد

تامین نیاز صنایع به کمک متخصصان داخلی میسر شد. متخصصانی که برخلاف جریان شایع مهاجرت منابع مستعد انسانی حرکت کرده، ماندند و ثابت کردند که چیزی از کشورهای تراز اول دنیا در این حوزه کم ندارند.

نیاز به کاهش خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده در راستای تحقق درآمدهای مورد نیاز برای اداره کشور، کاهش آلودگی های ناشی از فرآیندهای تولید انرژی و سوخت رایج و نیازهای روزافزون بدون پاسخ مانده در حوزه کنترل هوشمند سیالات، یک شرکت دانش بنیان با کمک ۲۵ نفر از متخصصان کشور را مصمم به ارائه راه‌کارهای بومی در این حوزه کرد.

بنا به گفته محمد گلستانه مدیر عامل شرکت سازندگان صنعت اسپادانا " GSSE " سال ۹۱ به همت متخصصان شرکت، مهندسی معکوس برای تامین قطعات یدکی و برخی تجهیزات انجام شد. از سال ۹۶ هم با تسلط به دانش طراحی، بدون نیاز به هرگونه نمونه و صرفا بر اساس نیاز متقاضی، تجهیزات کامل طراحی و به مشتریان ارائه شد.

وی ادامه داد: گروه سازندگان صنعت اسپادانا " GSSE " با بهره مندی از پرسنل کارآزموده، نرم افزارهای پیشرفته طراحی، شبیه سازی روز و دستگاه های مدرن CNC به صورت دانش بنیان در زمینه طراحی و ساخت انواع کنترل ولو و شیرآلات ایمنی فعالیت می‌کند.

طراحی و تولید کنترل ولو در مدل های Globe ، (Triple ; Quad Offset) Butterfly و Ball ، انواع رگولاتور با عملگر مستقیم و پایلوت دار، شیرآلات ایمنی فشار و خلا و دما، شیرآلات قطع و وصل اضطراری بدون محدودیت در سایز، کلاس فشار و شرایط فرآیندی از جمله محصولات تولیدی این شرکت است.

این محصولات با کیفیت بسیار بالایی تولید می‌شود به گونه ای که مدیر عامل شرکت، معتقد است توانسته اند رقبای بین المللی خود را در این عرصه پشت سر بگذارند و با محصولات تولیدی خود رضایت مشتریانشان را کسب کنند.

این فعال دانش‌بنیانی ادامه داد: برخی محصولات شرکت ما در کشور هیچ رقیبی ندارد و سالها است که در صنایع نفت و گاز، پتروشیمی و نیروگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

محصولات این شرکت دانش‌بنیان به مرزهای جهانی هم رسیده و بازار بین‌المللی هم برای محصولاتشان ایجاد شده است.

به گفته مدیر عامل این شرکت، نمونه صادراتی محصولاتشان به اروپا ارسال شده و قرار است با همکاری دانشگاه زاراگوزا اسپانیا، اقدامات لازم برای اخذ تاییدیه‌های بین‌المللی برای مصرف این محصولات در اروپا انجام شود.

گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/۲۳

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

منبع خبر

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

    نظرات