شرکت‌های دانش‌بنیان به کمک صنعت برق کشور می‌آیند

شرکت‌های دانش‌بنیان به کمک صنعت برق کشور می‌آیند

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در پی اعلام شرکت مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران «توانیر» درباره اولویت‌های پژوهشی این شرکت در بخش انتقال برق و دعوت از شرکت‌های فناور جهت رفع این نیازها، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت‌های دانش بنیان و فناور را ترغیب کرده است تا توان فنی خود را برای توسعه فناوری‌های مورد نیاز صنعت برق به کار ببرند.

دستیابی به دانش فنی دستگاه اسپکتروسکوپی، دستگاه اندازه گیری پاسخ فرکانسی، دستگاه اندازه گیری پارامترهای پلاریزاسیون عایقی و غیره بخشی از این نیازها اعلام شده است. شرکت توانیر در نامه‌ای، لیست کامل این نیازهای فناورانه را اعلام کرده است که در سایت مرکز شرکت‌های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در دسترس قرار گرفته است.

پیش از این در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با عنوان توسعه زیست‌بوم نوآوری و فناوری حوزه آب و برق، میان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رضا اردکانیان وزیر نیرو، بر افزایش تولید محصولات «ایران ساخت» در حوزه آب و برق تاکید شده بود.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرده بود که «ظرفیت‌های خوبی در حوزه آب و برق برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان وجود دارد و بازار فوق‌العاده این حوزه پذیرای فعالیت این شرکت‌ها و ایده‌های نیروی جوان است . »

پایان پیام/۳۳

اخبار مرتبط:

توسعه علمی و فناوری کشور در گرو حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان

چگونگی موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان از نگاه روسای پارک‌های علم‌وفناوری

۵ عامل شکست و موفقیت‌ شرکت‌های دانش بنیان

بررسی عوامل موثر بر رشد و موفقیت شرکت های دانش بنیان

شرکت‌های دانش بنیان سوار بر قطار موفقیت

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

منبع خبر

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

    نظرات