شتاب‌دهنده‌ها صنعت خودرو را متحول می‌کنند

شتاب‌دهنده‌ها صنعت خودرو را متحول می‌کنند

صنعت خودرو در کشور نه رضایت مصرف‌کننده را تامین کرده است و نه سهم درستی در تولید و اشتغال کشور دارد. صنعتی که شاید با ورود دانش‌بنیان‌ها و شتاب‌دهنده‌ها بتواند مسیری فناورانه و نوآورانه پیش بگیرد و تا حدی نیازهای امروز مردم را تامین کند.


ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که یکی از حلقه‌های اتصال زیست‌بوم فناوری و نوآوری به صنایع کشور است درصدد برآمده تا با طراحی مفهومی شتابدهنده تخصصی حوزه جابجایی، تحول این صنعت مهم و بزرگ کشور را کلید بزند.


این کار هم با مطالعه مدل‌های موجود در دنیا و بررسی نیازهای داخلی اجرایی می‌شود. در این طرح قرار است همه بازیگران این عرصه به میدان بیایند و در کنار آن از توانمندی دانش‌بنیان‌ها و شتاب‌دهنده‌ها هم استفاده شود.


اتفاقی که می‌تواند منشا اثری در این صنعت شود. صنعتی که به دلیل عدم رعایت اصول فناورانه و نوآورانه، نتوانسته رضایت حداقلی مصرف کنندگان را کسب کند. اما زیست‌بوم فناوری و نوآوری تنها راه حل این نیاز ملی است و باز هم جوانان توانمند و سرآمدان علمی کشور هستند که می‌توانند این صنعت را از این رخوت و سستی خلاص کنند.

گزارش از مرکز ارتباطات و اظلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/۲۳

اخبار مرتبط:

شتاب‌دهنده‌ تخصصی در زمینه خودرو راه‌اندازی می‌شود

هوشمندسازی حمل ونقل کشور شتاب گرفت

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

منبع خبر

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

    نظرات