چرا باید ریاضی را آموخت؟

چرا باید ریاضی را آموخت؟

هر آنچه درباره ریاضی باید بدانیم
تدریس خصوصی ریاضی
از زمانی که به یاد داریم ریاضیات جزو دروس پر دغدغه و در عین حال بسیار کاربردی بوده و هست. همیشه زنگ های ریاضی برای بسیاری از ما زنگ استرس و دلهره بود. امتحان ریاضی بسیار امتحان سنگینی بود و برای خود من به شخصه در کنار همه این ترس ها و استرس ها درس شیرینی بود.اکثر دانش آموزان تجربه گرفتنمعلم خصوصی ریاضی را داشتند و من نیز از این قائده مستثنی نبودم.

اگر شما هم این تجربه ها را داشتید و می خواهید حقایق و اطلاعات بیشتری درباره این رشته بدانید در ادامه همراه ما باشید.

ریاضی یک علم اساسی و واجب است. در همه علوم و فنون می توان از رشته ریاضی استفاده کرد.در رشته های فنی مهندسی, پزشکی, اقتصاد, سیاست, مدیریت, هنر, ورزش و .... می توان از رشته ریاضی استفاده کرد. ریاضی علم روز ماست.همه چیز در کنار ما و اطراف ماست.در کنار پیچیدگی هایی که این رشته دارد بسیار پیش پا افتاده است.


تاریخچه ریاضی
از ابتدای آفرینش ریاضی بوده و هست. در بالاترین مرتبه وجودی علوم, ریاضی را می توان دید. حتی در برآورده شدن ابتدایی ترین نیاز های هر جامعه ریاضی کاربرد دارد.هرچه جامعه متمدن تر باشد استفاده از علم ریاضی پیچیده تر می شود. قطعا انسان های اولیه نیازی برای شمارش اعداد نداشتند اما برای تخمین موقعیت خورشید و ماه و زمان شکار به گونه ای از علم ریاضی استفاده می کردند. تمدن های متفاوتی مانند چین , مصر, هند, آمریکا مرکزی و بین النهرین با علم ریاضی پا گرفتند و تکامل پیدا کردند. در نتیجه سومری ها بودند که علم شمارش اعداد را ترویج دادند و فیلسوف ها و متخصصین رشته ریاضی از این سرزمین پیدا شدند که علم ریاضی را توسعه دادند. عملیات اساسی مانند ضرب و تقسیم شکل گرفت. در حدود 600 سال بعد در آمریکا قبیله مایا ها بودند که سیستم های کامل تری را در رشته نجوم وارد علوم ریاضی کردند. در همین زمان ها بود که مفهوم صفر توسعه یافت. هندسه به علم ریاضی افزوده شد و محاسبات به صورت دقیق تری انجام گرفت.

چرا باید ریاضی را آموخت؟

برای آنکه بدانید فواید یادگیری ریاضی را,  در ادامه یعنی اینجا همراه ما باشید

  منبع خبر

  استاد سلام

  استاد سلام

  استاد سلام مرجع تدریس، تدریس خصوصی و معلم خصوصی، تدریس خصوصی آنلاین ، اجاره کلاس، اجاره سالن کنفرانس، اجاره سالن همایش، برگزاری کلاس مجازی (کلاس آنلاین ) برای هر ایرانی در همه علوم و فنون

   نظرات