ژلاتین ۱۰۰ درصد حلال تولید شد

ژلاتین ۱۰۰ درصد حلال تولید شد

بخش عمده و اصلی ژلاتین تولیدی در دنیا از پوست خوک و بخش کوچکی از آن نیز از پوست و استخوان گاو (با ذبح غیر شرعی) به دست می‌آید .

یک شرکت دانش‌بنیان چندین سال است که در زمینه تولید ژلاتین برای مصارف کارخانجات داروسازی و غذایی و همچنین با ارائه ژلاتین در بسته بندی‌های خانگی محصولی ۱۰۰ درصد حلال واقعی و ایرانی با منشا گاوی و ذبح شرعی و بدون شک و شبهه را تولید و عرضه می‌کند.

فرهاد فرهنگ مهر مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «فرآوری دارویی ژلاتین حلال» درباره این محصول ارزشمند توضیح داد: ژلاتین به عنوان یک ماده پروتئینی، دارای ۱۸ نوع اسید آمینه بوده که مقدار اسیدهای آمینه گلایسین، پرولین و هیدروکسی پرولین در آن بسیار قابل توجه است که وجود هر یک از این اسیدهای آمینه دارای اهمیت بسزایی در بدن بوده و در بسیاری از فعالیت های زیستی در انسان مشارکت دارند.

این فعال فناور به کاربرد ژلاتین در صنایع مختلف اشاره و بیان کرد: ژلاتین در دو صنعت غذایی و دارویی کاربرد فراوانی دارد، در صنایع غذایی ژلاتین‌ در صنایع شیرینی پزی، شکلات‌ سازی و لبنیات به کار می‌رود. در بخش دارویی نیز در تهیه روکش‌های قرص، کپسول و از این محصول استفاده می‌کنند.

وی درباره کیفیت محصولات تولیدی این شرکت گفت: محصولات تولید شده با بالاترین کیفیت تهیه می‌شوند و به دلیل این که برخی از محصولات در صنایع دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد لازم است با استانداردهای بالای اروپایی تولید شوند.

نیاز سالانه ۳۵۰۰ تن ژلاتین در کشور

مدیرعامل تنها تولید کننده ژلاتین حلال در کشور گفت: در حال حاضر نیاز سالانه کشور به این محصول ۳۵۰۰ تن است که ۳ هزار تن آن از طریق واردات تامین می‌شود که از قیمت پایین‌تری نیز برخوردار است.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان «فرآوری دارویی ژلاتین حلال» درباره میزان اشتغال‌زایی این شرکت گفت: در این مجموعه برای ۱۵۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است این درحالی است که در حال حاضر به دلیل واردات بی رویه این محصول با یک دوم تا یک سوم ظرفیت کارخانه مشغول به فعالیت هستیم.

فرهنگ مهر ادامه داد: عمده ژلاتین خارجی از کشورهای چین، کره، تایلند، کلمبیا و ترکیه وارد کشور می‌شود.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/


اخبار مرتبط

* شتابدهنده «پرسیس‌ژن» باحضور معاون علمی‌ و‌ فناوری رییس‌جمهوری افتتاح می‌شود

* داروی ضد سرطان ایرانی با فرمولاسیون جدید وارد بازار می‌شود

* پژوهشگران حوزه پزشکی از خدمات آزمایشگاهی بهره‌مند می‌شوند

* ساخت داربست استخوانی حاوی نانوذرات بارگذاری شده

* صادرات نانو اسکوپ AFM ؛ ساخت ایران، باکیفیت، ارزان


لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات