برگزاری پنجاهمین رویداد استارتاپی همفکر شاهرود در دانشگاه

برگزاری پنجاهمین رویداد استارتاپی همفکر شاهرود در دانشگاه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شاهرود، پنجاهمین رویداد استارتاپی همفکر شاهرود همزمان با جشن دوسالگی همفکر شاهرود، روز سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ در محل تالار اقاقیا این دانشگاه برگزار شد.

 

 

 

همفکر بستری برای انتقال تجربه‌ها و توسعه ارتباطات حرفه‌ای است. کارآفرین‌ها، صاحبان ایده، متخصصین و دانشجویان رشته های مختلف، سرمایه‌گذارها، مشاورها و سایر علاقه‌مندان به کسب‌وکار؛ در همفکر گرد هم آمده و در مورد ایده‌ها، استارت‌آپ‌ها، کسب‌وکارها و علاقه‌مندی‌های خود به گفتگو می‌پردازند.

شرکت‌کنندگان در همفکر با یکدیگر همفکری و مشورت نموده و اطلاعات و تجربیاتشان را به اشتراک می‌گذارند، ارتباطاتی که در همفکر شکل می‌گیرد؛ می‌تواند زمینه‌ساز شروع همکاری‌های جدید شود.

در پنجاهمین رویداد همفکر شاهرود (جشن دوسالگی همفکر شاهرود)، ضمن مرور تصاویر رویدادهای همفکر شاهرود در ۲ سال گذشته، سید حسین موسوی دبیر کانون مردم نهاد نوآوران و فناوران و برگزارکننده همفکر شاهرود به ارائه گزارشی پیرامون رویداد همفکر شاهرود، تعداد شرکت‌کنندگان در همفکر، مشکلات و دستاوردها و برنامه های آتی کانون نوآوران و فناوران پرداخت.

لازم به ذکر است در طی مدت دو سال، بیش از ۶۰ رویداد همفکرT بیش از ۵۰ رویداد رسمی ثبت شده و حدود ۱۰ رویداد غیر رسمی برگزار شده است که در این رویدادها، بیش از ۸۰۰ شرکت‌کننده حضور داشته اند.

در ادامه دکتر سید ایمان حسینی، مدیر  اداره کارآفرینی دانشگاه با توجه به آمارهای بخش اشتغال و همچنین اقدامات و فعالیت‌های اداره کارآفینی دانشگاه به بیان نکاتی پیرامون اهمیت کارآفرینی و ورود به این حوزه پرداخت.

سپس در ارتباطی مستقیم با حمیدرضا احمدی بنیانگذار رویدادهای همفکر و استارتاپ ایوند (سامانه ثبت و مدیریت رویداد) مطالبی پیرامون همفکر و تجربه های استارتاپی و مباحثی از جمله برگزاری همفکر در بیش از ۳۰ شهر ایران و هزاران دنبال‌کننده، اهمیت ارتباطات در کارآفرینی و بیان تجارب از استارتاپ ایون ارائه شد.

در ادامه دکتر سحر خوش‌آبادی کارشناس فناوری پارک علم و فناوری استان سمنان با اشاره به اهتمام دولت و شرکت­های خصوصی به حمایت از شرکت­های کوچک و متوسط، با هدف ایجاد زیرساخت‌های اقتصاد دانش بنیان، مراکز دولتی و خصوصی ارایه دهنده ی خدمت در این حوزه را معرفی نمود و ضرورت همکاری این سازمان ها در راستای هم افزایی خدمات قابل ارایه به کارآفرینان و نوآوران را خاطر نشان شد.

در پایان این مراسم با تجلیل از تیم اجرایی کانون نوآوران و فناوران و حامیان همفکر شاهرود خاتمه یافت.

  منبع خبر

  شاهکار

  شاهکار

  اکران سیستم کسب و کار پلتفرمی با رویکرد نوآوری باز در راستای تحقق جامعه نسل پنجم

   نظرات