آئین رونمایی طرح جامع پردیس پژوهش پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس

آئین رونمایی طرح جامع پردیس پژوهش پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس

در روز دوشنبه مورخ ۱۹ اسفندماه ۹۸، مراسم رونمایی طرح جامع پردیس پژوهش پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس به‌همراه افتتاح ساختمان شماره ۱ این مجموعه، با حضور دکتر ستاری، معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور و هیات همراه، دکتر قبادیان، معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت، دکتر امی، رئیس پژوهشگاه هوافضا، دکتر احمدی، رئیس دانشگاه تریت مدرس، دکتر ابراهیمی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس و دیگر اعضای هیات رئیسه و هیات علمی این دانشگاه و مجموعه‌ای از فناوران کشور برگزار شد.

این مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید، با سخنرانی دکتر احمدی، دکتر واعظ، رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس، دکتر ابراهیمی و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور آغاز شد. طی سخنرانی، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس پس از اشاره به پیشرفت چشم‌گیر در برنامه راهبرد پارک علم و فناوری در ۴سال اخیر، اظهار داشت: «به‌عنوان چشم‌انداز اهم فعالیت‌های سال ۹۹ می‌توان به توسعه ناحیه نوآوری با همکاری ارتش جمهوری اسلامی و شهرداری منطقه ۶، توسعه پردیس شهید بابایی با مساعدت معاون محترم فناوری رئیس جمهور، تکمیل ساختمان شماره دو به‌منظور استقرار شتاب‌دهنده حوزه کشاورزی و تبدیل شدن به قطب فناوری‌های کشاوری و دامپروری و تسریع در پرداخت وام به واحدهای متقاضی استقرار در ساختمان شماره یک و ساختمان شماره ۲ اشاره کرد».

در ادامه، دکتر ستاری با ابراز رضایت از وضعیت کنونی پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس و پیشرفت آن، به بیان پتانسیل‌های ایجاد شده در حوزه فناوری و کارآفرینی کشور پرداخت و گفت: «دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها محصول تولید نمی‌کنند و این شرکت‌های دانش‌بنیان هستند که محصولات خود را به بازار عرضه می‌کنند، در نتیجه دانشگاه باید محیطی برای سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی باشد». همچنین وی با تاکید بر حمایت دولت از دانشگاه‌ها و بخش خصوصی، در این زمینه افزود: «نوآوری همیشه در محدودیت شکل می‌گیرد و هیچ کارآفرین موفقی در دنیا از ابتدا موفق و ثروتمند نبوده است، به‌طور خوش‌بینانه باید گفت تحریم در ایران باعث شکوفایی نوآوری‌ها می‌شود».

سپس، مراسم پرده‌برداری از لوح یادبود افتتاح ساختمان به همراه رونمایی از ماکت طرح جامع پردیس پژوهش انجام شد. همچنین در حاشیه این مراسم، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از محصولات شرکت‌ها و موسسات مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس در نمایشگاه بازدید کردند.

در پایان، پس از بزرگداشت مراسم روز درختکاری با کاشت درخت در محوطه دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس، لوح و جوایزی به‌منظور تقدیر از همکاران اجرایی پروژه طرح جامع پردیس پژوهش، به آن‌ها اهدا شد.

۹۸/۱۲/۱۹

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس

  پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس

  پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس یک پارک علم و فناوری در شهر تهران می باشد

   نظرات