۲۰ طرح حوزه فوتونیک و لیزر حمایت شد

۲۰ طرح حوزه فوتونیک و لیزر حمایت شد

بر اساس فراخوان‌های اعلام شده از سوی این ستاد، بیش از ۵۰ طرح توسعه فناوری از سوی شرکت‌های دانش بنیان، فناور و استارتاپ‌‌های بر آمده از محیط‌های دانشگاهی به این مرکز ارسال شد. در نهایت ۲۰ طرح که بیشترین انطباق را با شاخصه‌ها و استانداردهای اعلامی داشتند، مورد پذیرش قرار گرفتند.

این طرح‌ها برای رسیدن به مرحله اجرا و تولید از حمایت این ستاد برخرودار شدند. در این بازه زمانی همچنین ۳۰ طرح توسعه فناوری که در سال قبل تصویب شدند مورد حمایت قرار گرفتند. این حمایت‌ها به صورت حمایت بلاعوض و تسهیلات صورت پذیرفت.

در حوزه مواد پیشرفته و ساخت نیز، ستاد بیش از ۴۵ درخواست و طرح واصله مرتبط با حوزه مواد و ساخت، را مورد بررسی قرار داد که پس از ارزیابی‌های لازم، نتایج آن به متقاضی منعکس شده است. همچنین، داوری و تصویب حدود ۲۰ طرح فناورانه مرتبط با حوزه مواد و ساخت، در این ستاد صورت پذیرفت.

علاوه بر این، با توجه به مقیاس نسبتاً بزرگ طرح‌های حوزه مواد و ساخت، مشارکت سرمایه‌گذار و مصرف‌کننده نهایی، اهمیت بسیاری در ایجاد اطمینان از به نتیجه رسیدن موضوع دارد. بنابراین این ستاد، رویکرد ایجاد مدل و زیرساخت همکاری با هلدینگ‌های بزرگ سرمایه‌گذاری را در سال ۱۳۹۸ در نظر گرفته و در همین راستا تفاهم‌نامه همکاری با یکی از هلدینگ‌های بزرگ در حوزه مواد فلزی و غیرفلزی منعقد و همکاری‌های مشترک امیدبخش و تاثیرگذاری انجام شده است.

گزارش از: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/۳۳

اخبار مرتبط:

مقاله مروری درباره نقش نانوساختارها در تولید جوهر رسانا

ساخت جوهرهای رسانا با استفاده از نانو ذرات مس در ایران

دومین فراخوان حمایت از طرح‌های پژوهشی محققان کشور منتشر شد

حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک و لیزر از ۱۶۰ طرح پژوهشی

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات