نمایش توان صنعت فاوا با برگزاری همزمان الکامپ و تلکام ۹۷

نمایش توان صنعت فاوا با برگزاری همزمان الکامپ و تلکام ۹۷

دو نمایشگاه الکامپ و تلکام بزرگترین رویدادهای تخصصی در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران محسوب می‌شوند که هر ساله شاهد برگزاری آنها بوده‌ایم، اما بنا به گفته رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور از سال 1397 این دو نمایشگاه بطور همزمان برگزار خواهند شد.

به گزارش اکوسیستم، ناصر علی سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور ضمن اعلام این خبر گفت: به منظور نمایش توان صنعت فاوا در کشور باید میان دو نمایشگاه تخصصی و ارزشمند الکامپ و تلکام همگرایی به وجود آید.

وی بیان کرد: توافق برای برگزاری همزمان این دونمایشگاه صورت گرفته و از این به بعد بازدید کنندگان و غرفه داران فعال در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات در یک نمایشگاه حضور خواهند یافت و آخرین دستاوردهای صنعت را ارائه می کنند.

سعادت ضمن تقدیر از رویکرد جدید دولت و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ارتباط با توسعه اقتصادی کشور، اظهار داشت: این تغییر رویکرد در تصمیمات وزیر و هیات دولت به منظور مشارکت دادن بخش خصوصی در فرآیند تصمیم گیری و نه فقط تصمیم سازی کاملا مشهود است. تصمیمی که بالاخره توانست مطالبه 15 ساله صنف را با اتخصیص کرسی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برآورده کند.

وی با اشاره به احکامی که اخیرا از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صادر شد، گفت: وزیر در احکام اخیر خود به آمارهایی از جمله رشد دو درصدی در ارزش افزوده فناوری اطلاعات، رشد 19.4 درصدی در بخش ارتباطات و رشد 6.5 درصدی برای بهره وری اشاره کردند، که نشان دهنده‌ی وجود دغدغه رشد و توسعه اقتصاد در دولت دوازدهم و در پی آن در سطح وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و بخش خصوصی که نقش اصلی را در اقتصاد کشور بازی می‌کند، می‌تواند زمینه دستیابی به این اهداف را فراهم کند.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در ادامه اضافه کرد: یکی از مشکلات قدیمی در حوزه فاوا این است که ابتدا بخش خصوصی که پیشگام این صنعت است از دولت جلو زده و دستاوردهایی را به دست می‌آورد و در پی آن دولت وارد شده و مقررات لازم را برای اقداماتی که از سوی بخش خصوصی صورت گرفته، وضع می کند.

وی بر الزام تدوین مدل جامع اقتصادی در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور تاکید کرد و گفت: علیرغم وجود اسناد بالادستی بسیار در این زمینه، اما جای خالی مدل جامع اقتصادی در این حوزه حس می‌شود.

سعادت خاطر نشان کرد: در حال حاضر که دولت جایگاه و توان بخش خصوصی را پذیرفته و به آن اعتماد کرده، یک فرصت طلایی است تا با همکاری یکدیگر میان رشد و توسعه بخش فناوری اطلاعات با بخش ارتباطات تناسب برقرار کنیم.

وی با خاطر نشان کردن این موضوع که هم اکنون نسبت سهم بازار تلکام به فناوری اطلاعات در ایران 80 به 20 است، ادامه داد: این در حالیست که در مقیاس‌های جهانی این نسبت 60 به 40 به سود فناوری اطلاعات است.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور افزود: به منظور برقرار کردن تناسب میان این دو بخش به مدل جامعی نیاز داریم تا با همکاری تمام نقش آفرینان و ذی‌نفعان به این توازن دست پیدا کنیم تا در جهت توسعه اقتصاد کشور حرکت کنیم.

نظرات