نخستین فراخوان حمایت از طرح‌های علمی و فناورانه پژوهشگران کشور منتشر شد

نخستین فراخوان حمایت از طرح‌های علمی و فناورانه پژوهشگران کشور منتشر شد

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمایت از محققان کشور برای اجرای طرح های پژوهشی در حوزه های مختلف علمی یکی از اقدامات چشمگیر صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. این حمایت ها مسیر انجام تحقیقات را هموار می کند و خود باعث رونق انجام فعالیت های علمی در کشور می شود. فعالیت هایی که دستاوردهای فناورانه آن علاوه بر پیشرفت کشور، رفاه را به زندگی ها هدیه می دهد.

در این راستا کارگروه هایی در حوزه های مختلف فناورانه و علمی در صندوق راه اندازی شده است که محققان طرح های خود را به آنها ارسال می کنند و در صورت تایید و تصویب در کمیته تخصصی صندوق این طرح ها حمایت می شود.

اما از امروز روند دریافت طرح های پژوهشی در صندوق تغییر کرده است. از این پس هر کارگروه در طول سال چندین فراخوان منتشر می کند و براساس آن پژوهشگران طرح های خود را برای دریافت حمایت به کارگروه مربوطه ارسال می کنند.

بر این اساس نخستین فراخوان صندوق در این زمینه منتشر شده است. در این فراخوان  پژوهشگران برای ارسال طرح به کارگروه های فنی و مهندسی، محیط زیست، تغییرات اقلیم و سلامت از ۱ مرداد ماه تا ۱۵ شهریور ماه سال جاری مهلت دارند. همچنین برای کارگروه های علوم پزشکی، ریاضی و فیزیک، علوم دامی، دامپزشکی و شیلات از ابتدای مرداد ماه سال جاری تا پایان شهریور ماه مهلت ارسال طرح تعیین شده است. همچنین برای ارسال طرح به کارگروه های کشاورزی و منابع طبیعی و علوم و علوم زیستی نیز از ۱ مرداد ماه تا ۱۵ مهر ماه سال جرای مهلت دارند.

این فراخوان ها در طول سال برای سایر کارگروه ها نیز منتشر می شود. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت صندوق http://www.insf.org مراجعه کنند.


پایان پیام/۲۵

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات