با تمام توان از فعالیت های فناورانه استان حمایت می کنیم

با تمام توان از فعالیت های فناورانه استان حمایت می کنیم

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در پاسخ به پرسش های خبرنگاران حاضر در مرکز رشد نوشهر گفت: این سفر فرصتی برای بازدید از دستاوردهای فناورانه و خلاقیت های جوانان فعال در  مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان غرب استان مازندران فراهم کرد. مازندران از نظر نیروی انسانی نوآور و جاذبه های طبیعی دارای ظرفیت های فوق العاده ای است که می توان این جاذبه ها را با موضوع دانش بنیان و انجام اقدامات فناورانه تقویت هم کرد.


معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ادامه داد: قطعا پس از این سفر اتفاقات خوبی برای مراکز رشد و نوآوری و توسعه پارک علم و فناوری استان خواهد خورد. فضایی که در اختیار جوانان این شهر برای فعالیت های فناورانه در مراکز رشد و نوآوری قرار دارد باید بهبود یابد تا مسیر پیشرفت فعالیت های علمی و فناورانه آنها هموار شود. قطعا با همکاری استاندار در این شهر اتفاقات خوبی در این حوزه رخ می دهد و با تمام توان از فعالیت های جوانان و فناورانه در این استان حمایت می کنیم.


ستاری همچنین در پاسخ به پرسش یک خبرنگار درباره  جایگاه شاخص نوآوری ایران گفت: بخش عمده ای از این موضوع مرتبط با مباحث و شرایط عمومی اقتصادی کشور است. اما با این حال و با توجه به اینکه شرایط اقتصادی سال گذشته مناسب نبود شاهد ۴ رتبه ارتقا در شاخص نوآوری بودیم. از ابتدای فعالیت دولت تا کنون ۶۰ رتبه کاهش در این شاخص را داشتیم که رقم قابل توجهی است. قطعا امسال با توجه به فعالیت شرکت های دانش بنیان و افزایش میزان فروش آنها و همچنین بهبود شرایط اقتصادی کشور که از ماه های نخست سال جاری شاهد آن هستیم این رتبه بیشتر ارتقا می یابد.

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات