نشست نقد و بررسی کتاب رویای بزرگ

نشست نقد و بررسی کتاب رویای بزرگ

نشست نقد و بررسی کتاب رویای بزرگ (معرفی ایده های کار آفرینی اجتماعی و فرهنگی جهان) در حوزه کسب و کار های نوپای فرهنگی، یکشنبه ۶ مرداد ماه ۹۸ برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در این نشست که با حضور فخرالسادات خامسی، مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد، محمد رستگاری، فرماندار یزد، مجید جوادیان زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، تقی فرهنگ نیا، مدیر پردیس علوم انسانی و هنر پارک علم و فناوری یزد و دیگر نویسندگان و منتقدان استان در کتابسرای ملک برگزار شد، کتاب رویای بزرگ مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
زهره چمنی، مدیرعامل شرکت رویش ماندگار (مستقر در پارک علم و فناوری یزد)، یکی از نویسندگان کتاب رویای بزرگ، در این نشست، هدف از تالیف این کتاب را معرفی ایده های کارآفرینی اجتماعی و فرهنگی جهان اعلام کرد.
تقی فرهنگ نیا‌، مدیر پردیس علوم انسانی و هنر پارک علم و فناوری یزد در نقد رویای بزرگ، گفت: کتاب های کارآفرینی فرهنگی باید بر اساس روحیات و سبک زندگی ایرانی و یزدی تالیف شوند تا حداکثر بازدهی در کار و جامعه ی ایرانی را داشته باشند.
محمد شهاب شهوازیان نیز ضمن تقدیر از پرداختن به مبحث کارآفرینی فرهنگی در کتاب رویای بزرگ، این امر را موضوعی مهم و قابل توجه در جامعه دانست و گفت:
کارآفرینی، کسب و کاری است که عامل تغییر در یک روند تکراری باشد. تغییر و تحول و نوآوری از عوامل اساسی شکل گیری کارآفرینی هستند که با این شاخصه ها می توان ایده های کارآفرینی را مورد بررسی قرار داده و در مورد کارآفرین بودن آن ها اطمینان حاصل کرد.
شهوازیان در ادامه سامانه ی کتاب فروشی آنلاین را از نمونه های موفق کارآفرینی در ایران دانست که علیرغم مقاومت بازار کتاب و جامعه در برابر پذیرش این موضوع توانسته موفقیت لازم را کسب کند.
سید حسین رضوی از دیگر منتقدین و نویسندگان یزدی در بررسی کتاب رویای بزرگ آن را کتابی مفید و ارزنده دانست و معرفی کارآفرینان برتر یزدی را در کتاب های بعدی توصیه نمود.
گفتنی است، این کتاب در ۱۷۵ صفحه رنگی، به صورت وزیری و در هزار نسخه با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر و در دسترس عموم قرار دارد.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری یزد

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری یزد

  پارک علم و فناوری یزد

  زندگی با طعم فناوری ایرانی

   نظرات