ایده های خلاقانه فرهنگی ارائه شد

ایده های خلاقانه فرهنگی ارائه شدبه گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری با هدف رشد و تعالی ایده ها و افکار فرهنگی مذهبی، اقدام به برگزاری رویداد نوآورانه روشنای غدیر کرد. در این رویداد فناورانه ایده های خلاق در قالب نرم افزار، اپلیکیشن، محصولات و خدمات فرهنگی، ابزارهای نشر و گسترش محتوا، کمپین ها و طرح های فرهنگی ارائه شد.

حمایت معاونت علمی از شرکت های خلاق

سید محمدحسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این رویداد فرهنگی با اشاره به برنامه معاونت علمی و فناوری برای حمایت از شرکت های خلاق، گفت: برنامه حمایت از شرکت های خلاق با دو گروه هدف فعالان فرهنگی و حوزه صنایع فرهنگی که لزوما آی تی محور نیستند و کسب و کارهای آی تی محور خدماتی در معاونت علمی اجرایی شده است.


وی افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت های خلاق حمایت می کند و این برنامه با هدف جلب توجه مسوولان به حوزه فرهنگی تدوین شده است.


سجادی نیری معتقد است که حوزه اقتصاد فرهنگی و صنایع خلاق یکی از مصداق های اصلی توسعه کشور در آینده است به همین دلیل باید به این حوزه توجه ویژه ای شود.

ضرورت حمایت از ایده های فرهنگی و مذهبی

سیدامیر آقایی دبیر کارگروه توسعه محتوای دیجیتال ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این رویداد با اشاره به ضرورت حمایت از ایده های فرهنگی و مذهبی در کشور، گفت: برگزاری چنین رویدادهایی مسیر رشد ایده های خلاقانه در حوزه فرهنگی، دینی و مذهبی را هموار می کند‌.


وی افزود: ایده های ارائه شده در این رویداد تا میلاد حضرت رسول اکرم فرصت دارند که پخته تر و تکمیل شوند و مورد حمایت قرار گیرند.


به گفته امیری، این رویداد می تواند منشا حرکتی جدی در حوزه فرهنگی، مذهبی و دینی باشد و رویکرد جدیدی در این زمینه ایجاد کند‌.

دوره های آموزشی و منتورینگ

همچنین در این رویداد، امیر ناظمی رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران و معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امسال تلاش می کنیم برای ایده های منتخب دوره های آموزشی و منتورینگ برگزار کنیم.


وی افزود: به دنبال این هستیم که با کمک دستگاه های مشارکت کننده در این رویداد، تا اربعین امسال، حداقل دو محصول نوآورانه و خلاق مذهبی تولید شود.
در این رویداد استارتاپی فعالان فرهنگی و اجتماعی، کارشناسان فناوری اطلاعات، علاقه مندان به کسب و کارهای استارتاپی و صاحبان ایده های نو حضور یافتند و با نوآوری ها و خلاقیت های این حوزه فرهنگی و مذهبی آشنا شدند.


این رویداد استارتاپی با همکاری ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه استان تهران، سازمان فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شتاب دهنده شفق برگزار شد.


هدف از برگزاری نخستین رویداد استارتاپی روشنای غدیر، پشتیبانی، توسعه و ترویج فرهنگ غدیر و فعال سازی تیم های نوآور و خلاق در این حوزه است.


تمامی ایده های ارائه شده در این رویداد، حمایت های مشاوره ای دریافت می کنند و ایده های منتخب برای ادامه کار از حمایت مالی نیز برخوردار خواهند شد.
در این رویداد فناورانه ایده های تایید شده ارائه می شود و از نمونه محصولات آماده گروه ها نیز بازدید صورت می گیرد. همچنین دبیرخانه دائمی رویداد روشنای غدیر راه اندازی می شود و غربالگری، مشاوره، منتورینگ و سرمایه گذاری روی طرح های منتخب نیز انجام خواهد گرفت.
پایان پیام/۲۳

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات