کریدور تجاری‌سازی ایده‌های زیستی برگزار می‌شود

کریدور تجاری‌سازی ایده‌های زیستی برگزار می‌شود

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نخستین کریدور تجاری سازی ایده های زیستی با هدف ترویج تفکر کارآفرینی و توانمندسازی زیست فناوران کشور در حاشیه سومین همایش بین المللی و یازدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری و توسط شاخه دانشجویی انجمن بیوتکنولوژی ایران برگزار می شود.

این رویداد کارآفرینی با محورهای کیت های تشخیصی، داروهای بیولوژیک، پزشکی بازساختی، بیوتکنولوژی محیط زیست، بیوتکنولوژی غذا و پروبیوتیک، بیوتکنولوژی و فناوری اطلاعات، سوخت زیستی و بیوتکنولوژی کشاورزی و تجهیزات آزمایشگاهی برگزار می شود.

با توجه به اینکه زیست فناوری نقش موثری در نگهداری از منابع غذایی، حذف آلودگیهای زیست محیطی، افزایش و بهبود تولیدات کشاورزی، کاهش وابستگی به مواد شیمیایی کشاورزی، ارایه بهترین روند تولید مواد غذایی، کاهش هزینه‌ها، تولید مواد غذایی سالم، بهداشتی، کافی و ارزان و با کیفیت تغذیه‌ای بالا ایفا می کند باید توسعه این علم کاربردی را در کشور با کمک روش های نوین جدی بگیریم. یکی از این روش ها، برگزاری همایش ها و نشست های تخصصی است، نشست هایی که می تواند فعالان این حوزه و علاقه مندان به آن را گرد هم جمع کند تا درباره مشکلات، کمبودها و راه های توسعه این حوزه با یکدیگر بحث و تبادل نظر کنند.

پایان پیام/۲۳

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات