تجلیل فرماندار یزد از زوج های کارآفرین پارک علم و فناوری یزد

تجلیل فرماندار یزد از زوج های کارآفرین پارک علم و فناوری یزد

سید محمد رستگاری، فرماندار یزد به همراه فاطمه دانش یزدی، مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد، به مناسبت روز ملی خانواده، یکشنبه ۱۰ شهریور ۹۸ در پارک علم و فناوری یزد حضور یافته و از زوج های کارآفرین مستقر در پارک تجلیل کردند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در این بازدید که داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد و محمد قویدل، مدیر روابط بین الملل پارک، فرماندار را همراهی می کردند، از سه شرکت اقتصاد دانش بنیان، ویستا الکترونیک و پارسا تجارت که در آن ها زوج های کارآفرین با یکدیگر فعالیت می کنند، با اهدای گل و لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.
یونس میرجلیلی، مدیرعامل شرکت اقتصاد دانش بنیان با بیان اینکه این شرکت از سال ۸۸ تاسیس شده و حیطه کاری آن مطالعات پژوهشی و امکان سنجی پروژه های سرمایه گذاری است، گفت: تا کنون حدود ۶۰۰ الی ۷۰۰ پروژه ی امکان سنجی کار شده و اکثر این پروژه ها از یزد و بخشی نیز به سایر استان ها مربوط است.
وی افزود: در مرکز رشد پارک علم و فناوری یزد کمک بسیاری به ما شد و توانستیم شرکت خود را رشد داده و به اینجا برسانیم.
میرجلیلی تصریح کرد: پروژه ی اخیری که توسط شرکت اقتصاد دانش بنیان انجام شد، کارخانه ی تولید آجر در رستاق اشکذر بود که صفر تا صد مشاوره آن بر عهده شرکت ما بود و با سازنده ی کوره در یزد ارتباط گرفته و تست های آزمایشگاهی را انجام دادیم و به نتیجه ی مطلوب دست پیدا کردیم.
داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد با اشاره به اینکه خوشبختانه امروز شرکت های حوزه ی علوم انسانی و هنر (فناوری های نرم) ثابت کرده اند که بخش بزرگی از مسائل ما در این حوزه است و فناوری های سخت ما نیز به این حوزه نیاز دارند، اظهار داشت: از ابتدای تاسیس مرکز رشد علوم انسانی و هنر تا کنون حدود ۶۷ شرکت در این مرکز تربیت شده اند و در حال حاضر ۳۰ شرکت در دوره ی رشد وجود دارند.
وی افزود: بعضی از این شرکت ها هنوز در مجموعه ی اقبال حضور دارند و مزیت بودن در پارک هم این است که شرکت ها با وجود کوچک بودن می توانند با یکدیگر تعامل و ارتباط داشته و در قالب شبکه در طرح های بزرگ فعالیت کنند.
برزگری، مدیرعامل شرکت ویستا الکترونیک نیز در این بازدید، ساخت آبنمای دیجیتال را فعالیت اصلی شرکت عنوان کرد و افزود: گذر فرهنگ و هنر (کوچه مازاری ها)، آبنمای شهرداری حمیدیا، آبنمای پاساژ صدف و چند نمونه در سایر استان ها از فعالیت های این شرکت بوده است.
محمد رستگاری، فرماندار یزد، آبنماهای تولید شده توسط این شرکت را کاری جدید و نو دانست و گفت: لازم است مردم بدانند این محصولات در پارک علم و فناوری یزد و به دست متخصصین یزدی ساخته شده است.
دهقانی، مدیرعامل شرکت پارسا تجارت نیز با بیان اینکه من و همسرم حدود ۱۲ سال است در زمینه ی تولید تجهیزات حوزه ی نفت و گاز فعالیت داریم، گفت: اولین محصول ما سیستم های کنترل دیسپنسر جایگاه های CNG یا پمپ های گاز است که سیستم کنترل آن را از برد آن پرورش داده و نوآوری جدیدی ایجاد کردیم به طوری که با این محصول می توانیم اطلاعات جایگاه از جمله اطلاعات و گزارش های فروش به ترتیب پمپ های گاز را در لحظه داشته باشیم.
داریوش پورسراجیان با اشاره به اینکه پیشرفته ترین حوزه از لحاظ علم و تکنولوژی، حوزه ی گاز است، گفت: ورود به حوزه ی نفت و گاز بسیار سخت است چرا که از لحاظ استاندارد های بالا و دیگر مسائل موجود، امکان ورود به این حوزه به سادگی فراهم نمی شود و این نمونه ها و شاخصه ها نشان از آن دارد که سطح تکنولوژی سطح قابل قبولی است.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری یزد

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری یزد

  پارک علم و فناوری یزد

  زندگی با طعم فناوری ایرانی

   نظرات