هنرهای سنتی ملی با رویدادی استارتاپی جانی دوباره می‌گیرند

هنرهای سنتی ملی با رویدادی استارتاپی جانی دوباره می‌گیرند

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از زمانی که بشر خود را شناخت، برای تامین نیازهای اولیه‌ خود دست به تغییر طبیعت و به عبارتی کار بر روی طبیعت زد. اولین دست‌ساخته‌های بشر ابزارآلاتی بودند که برای شکار و دفاع از خود می‌ساخت. یکجانشینی بشر به واسطه‌ اشتغال به کشاورزی و دامداری، منجر شد تا آدمی به فکر ساخت فرآورده‌های متنوع از نظر کارایی و چشم‌گیر از نظر زیبایی‌شناختی بیفتد.


بنابراین روستاهای کوچک اولیه، نخستین زادگاه صنایع دستی محسوب می‌شوند. با پیشرفت فنون و رشد تمدن‌ها صنایع دستی نیز رشد روزافزونی به خود گرفت. استفاده از فناوری های مدرن راهی نوین برای حمایت از دست ساخته های روستاییان در کشور است و برگزاری رویدادهای استارتاپی می تواند یکی از بهترین و کاربردی ترین راه ها برای توسعه این صنعت اصیل و دیرینه کشور باشد.

پاتوق فعالان هنرهای سنتی و ملی
بر همین مبنا، ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از اقدامات خود را حمایت از رویدادهای فناورانه و استارتاپی این حوزه قرار داده است. پنجمین رویداد استارتاپی پاتوق در زمینه های میراث فرهنگی، گردشگری و هنرهای سنتی و ملی و صنایع دستی نیز با همین هدف برگزار می شود.


این رویداد فناورانه ۲۸ و ۲۹ شهریورماه سال جاری با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط معاونت فناوری و کاربردی سازی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود.


علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت اینترنتی WWW.EVAND.COM مراجعه کنند.
پایان پیام/۲۳

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات