ارائه خدمات علمی به نخبگان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) شتاب می‌گیرد

ارائه خدمات علمی به نخبگان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) شتاب می‌گیرد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری گلستان، دکتر مهدی غفاری در دیدار با اسکندری، مدیرکل کمیته امداد امام‌خمینی(ره) استان گلستان، بیان داشت: به‌طور قطع آموزش و توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد در حوزه‌های کسب‌وکار و کارآفرینی و هدایت و راهنمایی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به سمت ایده‌پردازی و کارآفرینی، بهترین راه برای توانمندسازی آنها است.

دکتر غفاری تصریح کرد: پارک علم و فناوری گلستان با ارائه آموزش‌های تخصصی و علمی برای دانش‌آموزان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تحت حمایت کمیته امداد، آمادگی دارد در حوزه اشتغال و خودکفایی با این نهاد همکاری نماید.

وی افزود: پارک علم و فناوری گلستان با ایجاد اکوسیستمی در استان با همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط، به دنبال ایجاد تحول و نگاهی نو در حوزه اشتغال و خودکفایی جوانان گلستانی است.

رئیس پارک علم و فناوری گلستان، هم‌افزایی برای توسعه اشتغال پایدار اقشار آسیب‌پذیر به‌ویژه فارغ‌التحصیلان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی رایگان، مشارکت در ساماندهی و ارائه خدمات به استارت‌آپ‌های فعال مرتبط با کمیته امداد، معرفی رشته‌های آموزشی جدید برای آموزش مددجویان و معرفی مشاغلی که در قالب کارگاه‌های کوچک و خانگی برای اشتغال قابل اجرا می‌باشد را از جمله حمایت‌های این پارک از نخبگان و استعدادهای درخشان تحت پوشش این نهاد عنوان کرد.

دکتر غفاری در پایان خاطرنشان ساخت: در برخی از شهرهای استان از جمله گنبدکاووس ‌می‌توانیم با حمایت‌های این نهاد ارزشی به راه‌اندازی و ایجاد یک کارخانه نوآوری در آینده‌ای نزدیک برای تحولی چشمگیر در فضای کسب‌وکار استان ایجاد نمائیم.

اسکندری، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گلستان نیز در این دیدار ضمن ارائه عملکرد این نهاد در حوزه‌های مختلف، با اشاره به رویکرد جدید این نهاد در حوزه توسعه اشتغال پایدار در اقشار آسیب‌پذیر، اظهار داشت: حمایت از خوداشتغالی، تامین هزینه مورد نیاز برای راه‌اندازی شغل و آموزش نیروهای تحت پوشش از برنامه‌های در نظر گرفته شده برای رسیدن به اهداف کمیته امداد استان گلستان است.

وی تاکید کرد: در بین جامعه هدف کمیته امداد استان گلستان، استعدادهای درخشان زیادی که صاحب فکر و ایده می‌باشند، وجود دارد که با معرفی آنان به پارک علم و فناوری استان و تغییر افق دید آن‌ها به سمت کارآفرینی و نوآوری می‌توانیم در راستای تجاری‌سازی و تبدیل ایده‌ها به محصول نهایی گام‌های ارزشمندی برداریم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گلستان اعلام کرد: در حال حاضر یک‌هزار و دویست دانشجو و تعداد قابل توجهی از فارغ‌التحصیلان تحت حمایت این نهاد مقدس قرار دارند که بخشی از اینها استعدادهای درخشان هستند که با حمایت‌های انجام شده در عرصه‌های مختلف علمی به جایگاه خوبی دست یافته‌اند.

اسکندری با بیان اینکه توانمندسازی مددجویان از رویکرد‌های اصلی کمیته امداد استان است، خاطرنشان کرد: مشاوره شغلی در راستای توانمندسازی از جمله خدماتی است که به مددجویان ارائه می‌شود.

  لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری گلستان

   منبع خبر

   پارک علم و فناوری گلستان

   پارک علم و فناوری گلستان

   پارک علم و فناوری گلستان یک پارک علم و فناوری در شهر آق قلا می باشد

    نظرات