دفاع از طرح ساخت کرم گیاهی از عصاره گیاه دارویی کدوی پوست کاغذی

دفاع از طرح ساخت کرم گیاهی از عصاره گیاه دارویی کدوی پوست کاغذی

جلسه ی دفاع از طرح نوآورانه ساخت کرم گیاهی از عصاره گیاه دارویی کدوی پوست کاغذی، یکشنبه ۲۴ شهریور ۹۸ در مرکز نوآوری پردیس زیست فناوری و سیستم های پیشرفته صنعتی پارک علم و فناوری یزد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، مینو بهادر نیا، مجری طرح ساخت کرم گیاهی در توضیح طرح خود آن را طرحی دانست که در آن از گیاه کدوی پوست کاغذی واریته ی استویاکا برای ساخت کرم ضد چروک استفاده شده است.
به گفته ی بهادر نیا، گیاه کدوی پوست کاغذی واریته ی استویاکا به دلیل دارا بودن استرول های گیاهی به ویژه دلتا ۷ سیتوسترول (delta ۷ sitosterol) و مواد معدنی از جمله روی، آهن، مس، اسید های چرب غیر اشباع و مواد دیگری مانند ویتامین های E, C, A, از اهمیت ویژه و خاصی برخوردار است.
وی در توضیح روند تولید این کرم افزود: در ابتدا از گیاه کدوی پوست کاغذی واریته ی استویاکا به روش های مختلف عصاره گیری شده و سپس غلظت های مناسبی از عصاره با پایه های مختلف کرم مورد بررسی قرار گرفت و پس از بررسی و تست بر روی افراد مختلف و با سنین متفاوت نتایج بسیار رضایت بخشی از آن حاصل شد.

گفتنی است، مرکز نوآوری با توجه به رسالت خود در حمایت از طرح های نوآورانه، طرح های ارائه شده توسط صاحبان ایده را در مرحله اول در شورای پذیرش مطرح و پس از تصویب، تسهیلات و حمایت هایی در اختیار آن ها قرار می دهند. در مرحله بعد صاحبان ایده پس از اجرایی کردن طرح، گزارشی از روند کار خود به این مرکز ارائه می کنند و با حمایت های مشاوران، طرح های خود را به صورت نمونه اولیه به اتمام می رسانند.

شایان ذکر است، در صورت اتمام موفق طرح ها، پارک علم و فناوری یزد مشاوره و حمایت های لازم برای ثبت اختراع را نیز در اختیار مجریان طرح قرار می دهد

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری یزد

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری یزد

  پارک علم و فناوری یزد

  زندگی با طعم فناوری ایرانی

   نظرات